لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

کریس رونالدو قبل از فینال چمپیونزلیگ مصدوم شده بود

فوتبال ترایب- نشریه دیلی استار از راز جالب و عجیبی در مورد کریس رونالدو در فصل گذشته رونمایی کرد.

فینال چمپیونزلیگ فصل گذشته در شهر کیف، بین دو تیم رئال مادرید و لیورپول برگزار شد که سپیدپوشان موفق شدند 3-1 حریف را شکست داده و قهرمان شوند. اما رونالدو، فوق ستاره وقت رئال مادرید در آن بازی، نمایش کم فروغی داشت و کاری از پیش نبرد. حال دیلی استار مدعی شد که علت این نمایش کم فروغ، مصدومیت رونالدو در فاصله یک هفته به فینال بوده است.

این موضوع را تری نلسون، سرباز سابق ارتش بریتانیا که در ارتش چترباز بوده، فاش کرد. در حقیقت نلسون نقش مهمی در ریکاوری به موقع رونالدو داشته و اختراع او یعنی «آکوا رانینگ» که انقلابی ایجاد کرده، باعث بهبودی رونالدو شده است.

در حقیقت این وسیله از سه بخش تشکیل شده است. بخش اول، مثل یک جلیقه دور کمر و شکم را می‌گیرد، بخش دوم دو دمبلی است که ورزشکار در دستش نگه می‌دارد و بخش سوم هم پوشش هایی مثل کفش برای پاهاست. ورزشکار باید در آب این ها را به تن کرده و تمرین کند و 90 درصد شانس افزایش سرعت و چابکی را به او می‌دهد.

تری درباره این موضوع در دیلی استار نوشت:” موضوعی هست که لیورپول نمی‌دانست، یک هفته قبل از فینال چمپیونزلیگ، رونالدو که دچار مصدومیت شده بود، از اختراع من در استخر استفاده کرد. هربار که بازیکنی دچار مصدومیت می‌شود، از آب استفاده می‌کند زیرا فشار کمتری به او وارد می‌کند، سپس استراحت می‌کنند و با یخ، خود را آماده بازگشت به میادین می‌کنند.”

البته این اولین باری نبود که نلسون با اختراع استثنایی اش، به رئال مادرید کمک کرد. در حقیقت رئال مادرید باشگاهی است که بیش از همه از این اختراع استفاده می‌کند. با این حال، آنها تنها تیم نیستند و در لیگ برتر، تیم‌هایی مثل آرسنال، لیورپول، منچستریونایتد و … نیز از آکوا رانینگ استفاده می‌کنند. عجیب نیست که در انگلیس، به این وسیله، “سلاح مخفی فوتبال” می‌گویند.