اروپا فرانسه

قدوس: جایزه ام را به زلاتان ابراهیموویچ تقدیم می کنم

فوتبال ترایب- درخشش سامان قدوس در زمان حضورش در لیگ سوئد باعث شده تا او کاندیدای دریافت عنوان بهترین بازیکن سوئد شود و در این مسیر باید زلاتان را شکست دهد.

قدوس که فصل فوق العاده ای را در لیگ سوئد پشت سر گذاشت، در تابستان راهی آمیان شد و در این تیم نیز شروع خوبی داشته و در 8 بازی، 3 گل و 2 پاس گل به ثبت رسانده است. این در حالیست که او در تابستان از باشگاه‌های هوئسکا و رن نیز پیشنهاداتی در اختیار داشت.

سامان درباره شرایطش در فرانسه گفت:” شروع خیلی خوبی داشته ام، در عین حال توانسته ام به خوبی خودم را نشان دهم ولی هنوز به تمام پتانسیلم نرسیده ام. هر روز سعی می‌کنم با فوتبال اینجا هماهنگ  شوم، هر چند که نتوانسته ام بهترین عملکرد را نشان دهم. گل‌های سه امتیازی زده ام که از این بابت خوشحالم. به نظرم از لحاظ کیفی، نسبت به شرایطی که قبلا تجربه می‌کردم، اوضاع کاملا متفاوت است.اینجا سطح فوتبال خیلی بالاست.”

پس از شکست 5-0 مقابل پاری سن ژرمن، برخی بازیکنان آمیان برای گرفتن پیراهن های بازیکنان حریف اقدام می‌کردند ولی سامان چنین کاری نکرد. او در این رابطه گفت:” این کار را نکردم زیرا شرم آور بود. ما 5-0 باخته بودیم، در غیر این صورت شاید از کسی پیراهنش را می‌خواستم. امباپه، نیمار، وراتی… بازیکنان زیادی در تیم حریف بودند.”

قدوس فصل گذشته 15 گل در لیگ سوئد به ثمر رساند و از کاندید‌اهای دریافت عنوان بهترین بازیکن سال سوئد است. در این مراسم، بازیکنانی مثل اولا تویوونن و زلاتان ابراهیموویچ نیز کاندیدا  هستند. زلاتان در 11 سال اخیر موفق به کسب این عنوان شده و حال قدوس درباره بردن آن گفت:” خیلی خوشحالم که برای یک عنوان در کنار زلاتان کاندید شده ام و می‌دانم که شکست دادن او غیرممکن است. او بزرگترین بازیکن سوئد است و شایسته اینکه هر سال این عنوان را کسب کند. اگر این عنوان را ببرم، آن را به زلاتان اهدا می‌کنم.”