اروپا اسپانیا

خولن لوپتگی: بعد از ال کلاسیکو هم زنده می مانم

فوتبال ترایب- خولن لوپتگی، سرمربی رئال مادرید، معتقد است که دیدار فردا مقابل بارسلونا، حکم مرگ و زندگی برایش ندارد.

رئال در وضعیتی نه چندان خوب فردا در نوکمپ باید به مصاف بارسلونا برود. این بازی آخرین فرصت لوپتگی برای بقاست و یک شکست، احتمالا امضای نهایی روی برگه اخراج او خواهد بود. رئال در صورت پیروزی، فاصله با بارسا را به یک امتیاز کاهش خواهد داد و به نوعی دیداری مرگ و زندگی برای لوپتگی محسوب می شود.

سرمربی رئال در نشست خبری این بازی گفت:« انتظارم این است که پس از ال کلاسیکو همچنان به نفس کشیدن ادامه دهم. فکر نمی کنم قرار به مردن من باشد. هر کسی 100 درصد انرژی خواهد داشت و من هم تمام توان و تمرکزم را روی تیمم و نیز بازی فردا گذاشته ام.

دیدار بارسا و رئال، بزرگترین و حساس ترین بازی لیگ های دنیاست. انتظارات در بالاترین سطح است و از هر نظر مهم خواهد بود. در بازی های اخیر، شانس با من و رئال نبوده و بازی فردا از هر نظر دیدار جذابی برای پایان دادن به این روند خواهد بود. هدف ما این است که به بهترین شکل ممکن به بازی برسیم.»

غیبت مسی:« اهمیتی به این موضوع نمی دهیم. سوای اینکه در تیم رقیب چه کسی غایب است و چه کسانی حاضر، به خودمان فکر می کنیم و به استفاده از توانایی های مان. باید خوشبین بود و به بهترین شکل از موقعیت های مان استفاده کنیم. در مواقعی که بارسا حمله می کند نیز باید خوب و منسجم دفاع کرد.»

حمایت بازیکنان:« بازیکنانم به من ایمان دارند و من هم به آنها اطمینان کامل دارم. در این مورد هیچ شکی نیست. سخت تمرین کرده ایم و انگیزه بالایی برای پیروزی بر بارسا و خوشحال کردن هواداران داریم. با حداکثر انگیزه و جاه طلبی پای به ال کلاسیکو می گذاریم و آماده ارائه یک بازی بزرگ و خوب هستیم.»

انتقادات تند رسانه ای:« من روی کار خودم تمرکز کرده ام و اینکه کمک کنم تیم پیشرفت کرده و بهتر شود. چنین انتقاداتی کمکی به من در این راه نمی کنند. 100 درصد برای ادامه راه انرژی دارم و یک دهم درصد هم به انتقادات اهمیت نمی دهم.»

ایسکو و مارسلو مارسلو مشکل جزئی داشت که حل شد و به خوبی تمرین کرده است. ایسکو یک ماه به دلیل عمل آپاندیس به دور از تمرین بود و به همین دلیل در دو بازی گذشته نتوانست 90 دقیقه بازی کند. فردا ترکیب ثابت را متوجه خواهید شد.»

هافبک مدافع راست در غیاب کارواخال:« به خوبی می دانم فردا چه کسی در جناح راست بازی خواهد کرد. به تمام گزینه ها( ناچو، اودریوسولا و لوکاس) اطمینان دارم اما در نهایت یکی در ترکیب قرار خواهد گرفت.»

دریافت گل های زیاد در نیمه اول:« هر بازی 90 دقیقه است. گفتم که در این مدت تلاش کرده ایم تا در تمام مناطق، ضعف های مان را برطرف کنیم.»

راموس:« او کاپیتان ماست و به وظایفش کاملا عمل کرده است. راموس یکی از بهترین کاپیتان های دنیاست.»

پیروزی رئال در نوکمپ به مثابه یک شگفتی:« هر نظری برایم محترم است. من هر چیزی بگویم، این نظرات تغییر نخواهند کرد ولی معتقدم پیروزی رئال برابر هر حریفی و در هر زمینی یک شگفتی محسوب نمی شود. اگر پیروز شویم و برخی بگویند که دست به شگفتی سازی زده ایم، ناراحت نخواهم شد. برعکس؛ خوشحال می شوم.»