لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

حذف پرسپولیس از فینال آسیا شایعه است

فوتبال ترایب- در‌ شرایطی که پرسپولیس موفق به حضور در فینال شده است، طی ساعات اخیر شایعاتی مبنی بر حذف این تیم با توجه به وجود مشکل در قرارداد عالیشاه، به سوژه فضای مجازی تبدیل شده است.

طی ساعات اخیر و در شرایطی که بازیکنان و هواداران پرسپولیس در حال جشن و خوشحالی بابت صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا هستند، یک شایعه عجیب آنها را در شوک فرو برده است؛ حذف از آسیا با توجه به قرارداد با امید عالیشاه.

پرسپولیس با توجه به مشکلات قرارداد مهدی طارمی – ریزه اسپور و این باشگاه، از دو پنجره نقل و انتقالات محروم شده است. با این حال در مدتی که آنها دوران محرومیت خود را پشت سر می‌گذارند، امید عالیشاه و احمد نوراللهی به جمع سرخپوشان بازگشته و کار خود را ادامه داده‌اند. پرسپولیس حتی موفق شد نام آنها را در لیست ای اف سی برای مسابقات فصل جدید قرار دهد و برانکو نیز در طول مسابقات فصل جدید از آنها سود برده است.

با این حال، انتشار این شایعه موجی از نگرانی را در بین هواداران این تیم شکل داده است. اما گفته می‌شود مشکلی از این بابت، سرخپوشان را تهدید نمی‌کند. عالیشاه در لیگ برتر فصل شانزدهم، در نیم‌فصل و در شرایطی که نیم‌فصل دیگر از قراردادش باقی مانده بود، برای پشت سر گذاشتن دوران سربازی راهی تبریز و تیم تراکتورسازی شد. قرارداد او همانند دیگر بازیکنان سرباز تا پایان دوران خدمت نظام وظیفه بود و این شرط در قراردادش نیز ذکر شده است. بعد از اینکه سربازی این بازیکن به پایان رسید، او با دریافت کارت پایان خدمتش به جمع پرسپولیس بازگشت و در لیست آسیایی تیم نیز قرار گرفت.

موضوعی که کاملا بعید است مشکلی برای پرسپولیس شکل دهد و مدارک او ابتدا توسط نظام وظیفه و بعد فدراسیون فوتبال تایید شده است. 

موضوعی دیگر که باعث می‌شود نگرانی پرسپولیسی‌ها فارغ از این مدارک برطرف شود، این است که باشگاه شاکی و مدعی (السد) باید شکایت و اعتراض خود را طبق قوانین در فاصله دو ساعت بعد از پایان دیدار، به ناظر و مسوول بازی ارائه می‌داد و با توجه به اینکه چنین شکایتی هم ثبت نشده است، این تیم به هیچ عنوان مشکلی برای حضور در‌ فینال این مسابقات نخواهد داشت و انتشار این شایعه به نظر می‌رسد تنها یک جو فضای مجازی باشد.