لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

برانکو ایوانکوویچ: هدف ما، قهرمانی در آسیا و جهان است

فوتبال ترایب- برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس، تاکید کرد که تیمش علاوه بر قهرمانی در آسیا، به دنبال موفقیت در جام باشگاه های جهان است.

پرسپولیسی ها که برای دومین سال پیاپی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیدند، در دیدار رفت این مرحله با نتیجه 1-0 السد را شکست دادند و فردا در دیدار برگشت، میزبان این تیم هستند. برانکو می داند که تیمش با توجه پیروزی دیدار رفت، شانس بیشتری برای رسیدن به فینال دارد اما به شاگردانش هشدار داد که نباید تیم آماده السد را دست کم بگیرند.

او به خبرنگاران گفت:” ما یک امتیاز نسبت به حریف در بازی رفت داریم اما این تنها یک معنا دارد و آن امتیاز روحی و روانی است ولی ما 90 دقیقه پیش رو داریم. السد تیم بسیار خوب و قوی است که 2-3 سال بازیکنان آن در کنار هم هستند. آنها با جذب گابی تقویت شدند و 8 ملی پوش قطری و بونجاح ملی پوش الجزایری را دارند. دو بازیکن بین المللی مانند ژاوی و گابی نیز در این تیم حضور دارند. بازی السد و استقلال در اینجا را به خاطر داریم و می دانیم که استقلال را شکست دادند و بنابراین ما نیز بازی سختی پیش رو داریم. ما در قطر نشان دادیم که قدرت، دانش و تجربه در کنار توانایی داریم و فردا نیز همه بازیکنان باید عالی ظاهر شوند تا به فینال برویم. به بازیکنانم اعتماد کامل دارم و از همه مهم تر این است که بازیکنان همگی سلامت هستند. امید عالیشاه البته مشکلات جزئی دارد. ماهینی اکنون در اتاق عمل است تا رباط صلیبی خود را جراحی کند و از همینجا برای او آرزوی سلامتی و موفقیت داریم. انتظار داریم بخشی از انگیزه و جدیت بازیکنان، ماهینی باشد.

العین 8 گل از الدوحیل دریافت کرد و ما این تیم را حذف کردیم. به این نتیجه و بازیکنانم افتخار می کنم اما می دانم چه واکنشی پیش روی ما است. ما می خواهیم فردا لذت ببریم و به کار خود افتخار کنیم. می خواهیم هواداران و خانواده خود را خوشحال کنیم و طبیعی است که السد همین بلند پروازی را دارد. می خواهیم در فینال بازی کنیم و دوست داریم قهرمان آسیا و جهان باشیم ولی من خواسته ها و انگیزه ها و بلند پروازی هایم مشروع و منطقی است. “