آسیا ایران

کی روش: به آینده فکر نمی کردم، دایی به جای آزمون در تیم ملی بود

فوتبال ترایب- کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، اعلام کرد دعوت نکردن از سیدجلال حسینی، به دلیل فکر کردن به آینده تیم ملی بوده و همچنان برای این بازیکن احترام زیادی قائل است.

قرار نگرفتن کاپیتان پرسپولیس در فهرست تیم ملی برای جام جهانی 2018، حاشیه های زیادی ایجاد کرد و پس از آن هم کی روش ترجیح داد از بازیکنان دیگری برای مرکز خط دفاعی تیمش دعوت کند.

او اکنون تاکید کرد که این مسئله تنها به تغییراتی که در هر دوره ممکن است در یک تیم اتفاق بیفتد، ربط دارد و مشکلی با حسینی ندارد.

کی روش به خبرنگاران گفت:” باید به آینده هم فکر کنیم و روبه جلو حرکت کنیم. اگر روبه جلو حرکت نمی کردیم احتمالا سردار آزمون اینجا نبود، علی دایی اینجا نشسته بود! از سردار هم عذرخواهی می کنم؛(کی روش روبه سردار آزمون کرد و ادامه داد) اگر من نمی خواستم به آینده فکر کنم الان تو اینجا نبودی و علی دایی جایت نشسته بود. این فوتبال است، بازیکنان می آیند و می روند. ولی خیلی مهم است همانطور که سیدجلال حسینی در برنامه نود اشاره کرد، این تصمیمات را باید محترم شمرد. شما شاید مخالف و شاید موافق باشید، اما نمی توانید جایگاه بازیکن بزرگی مثل سیدجلال حسینی را تضعیف کنید. ایشان یکی از بهترین بازیکنان و کاپیتان های ما بودند و در 7 سال گذشته جزو بهترین ها بودند. او همیشه جایگاهش در تیم ملی را دارد، البته یک دلیل خاص وجود دارد که او همیشه جای خاصی از قلبم را تسخیر کرده است. همانطور که می دانید شماره او 4 است و با حضور سیدجلال حسینی و با تیم ملی ایران من به چهارمین صعودم به جام جهانی رسیدم. شما این را نمی دانید ولی بعد از دیدار با ازبکستان پیراهن جلال را برداشتم و به نشست خبری بردم.”