اروپا اسپانیا

انتقاد عجیب دیگو مارادونا از لیونل مسی

فوتبال ترایب- دیگو آرماندو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین، در اظهارنظری عجیب، لیونل مسی را فاقد ویژگی های لازم برای کاپیتانی آلبی سلسته معرفی کرد.

مارادونا در سال 2010 سرمربی تیم ملی آرژانتین را برعهده داشت و تجربه همکاری با ستاره بارسا را در کارنامه اش دارد. او همواره از حامیان مسی بوده و در بدترین روزها نیز از کاپیتان آرژانتین حمایت کرده است. او روز گذشته در برنامه تلویزیونی ” The Last Word Mexico” شرکت کرده بود و در حالی که قصد دفاع از مسی را داشت، یکی از جدی ترین انتقادات را علیه او مطرح کرد.

او گفت:” مسی بازیکن بزرگی است ولی هیچگاه کاملا در اختیار مربی نیست. پیش از صحبت با مربی او همیشه در حال پلی استیشن بازی کردن است. برای من صحبت کردن سخت است ولی اینکه بخواهیم بازیکنی که قبل از هر بازی، 20 بار به دستشوئی می‌رود را به رهبر تیم تبدیل کنیم، کاری بیهوده است.

مسی در کنار رونالدو بهترین بازیکنان جهان است. مسی در بارسلونا با مسی در تیم ملی آرژانتین تفاوتی ندارد. البته نیاز نیست کاپیتانی را از مسی بگیرند و او را به مسی تبدیل کنند که خودش دوست ندارد. اگر در حال حاضر سرمربی آرژانتین بودم، فعلا مسی را به تیم ملی دعوت نمی‌کردم ولی هیچ چیز مشخص نیست. باید فشار را از روی او کم کنیم، باید مسی را به رهبری که می‌خواهیم، تبدیلش کنیم. او قطعا کسی نخواهد شد که سرش را جلوی پای بازیکن حریف بگذارد بلکه ترجیح می‌دهد پلی استیشن بازی کند.”