اروپا فرانسه

جنگ ستاره ها در پاری سن ژرمن؛ نیمار و امباپه علیه کاوانی؟

فوتبال ترایب- روزنامه اکیپ فرانسه نوشته است: نیمار و امباپه هر کدام 0.5 و 5 درصد پاس های شان را به ادینسون کاوانی داده اند و این یک جنگ پنهان میان طرفین را نمایان می کند!

به نظر می رسد سه مهاجم تیم پاری سن ژرمن نه هماهنگی لازم را دارند و علاقه ای هم برای ایجاد هماهنگی دیده نمی شود! پیش تر هم نیمار و امباپه مشکلاتی با کاوانی داشتند اما این تنش ها حداقل در ظاهر به سمت آتش بس حرکت کرد اما حالا نشانه هایی مبنی بر وجود یک جنگ سرد میان طرفین دیده شده است.

از زمانی که نیمار با قرارداد 222 میلیون یورویی به پاریس آمد، انگار که جا برای مهاجم اروگوئه ای تنگ شده باشد، آن ها یک بار در پنالتی زدن به مشکل برخوردند و چند بار دیگر هم درگیر شدند. حتی پای امباپه هم به این داستان باز شد اما او نیز پشت نیمار درآمد و احتمالا این درگیری ها فقط یک قربانی خواهد داشت: ادینسون کاوانی.

نیمار 25 درصد پاس هایش را به امباپه می دهد و ام باپه نیز 31 درصد پاس ها را به نیمار. اما چنین هماهنگی میان این دو و کاوانی نیست؛ همانطور که آمار نشان می دهد، نیمار تنها 0.5 درصد از پاس هایش را در طول فصل به کاوانی داده اما این عدد برای امباپه تا 5 درصد هم افزایش می یابد. به طور مثال در 40 دقیقه آخرین بازی پاری سن ژرمن مقابل لیون، کاوانی هیچ پاسی از نیمار و امباپه دریافت نکرد! پس از اخراج کیمپمبه، کاوانی تعویض شد و در نیمه دوم، امباپه توانست در 13 دقیقه چهار گل بزند؛ پس از آخرین گل پاریسی ها در مقابل هواداران شان شادی به خصوصی انجام دادند و همه بازیکنان بودند به جز ادینسون کاوانی!

کاوانی که 6 گل زده و 3 پاس گل هم داده، احساس می کند دو فوق ستاره تیم پاری سن ژرمن به او پاس نمی دهند و می خواهند او را در زمین ایزوله کنند! مهاجم اروگوئه ای از زمانی که زلاتان ابراهیموویچ رفته، احساس تنهایی می کند و در همین تابستان هم پاستوره، لوسلسو و برچیکه نزدیک ترین دوستان کاوانی راهی تیم های دیگری شدند تا شرایط برای این مهاجم گلزن سخت و سخت تر شود.

کاوانی این فصل اگرچه جایگاهش را در ترکیب اصلی حفظ کرده، اما در بیشتر بازی ها از حمایت هم تیمی هایش ناامید شده است. او در شادی گل ها مثل سابق حضور ندارد و حتی پس از گل های خودش نیز چندان شوروشوق نشان نمی دهد و کمتر پیش می آید در جمع پاریسی ها دیده شود. نیمار و ام باپه، علاوه بر این که در زمین بازی هماهنگی خوبی دارند و می توانند گلزنی کنند، در خارج از زمین هم رابطه شان با یکدیگر بسیار خوب است.