اروپا اسپانیا

التیماتوم رئالی ها به لوپتگی؛ تا ال کلاسیکو وقت داری

فوتبال ترایب- نشریه آ اس ادعا کرد که مدیران رئال مادرید به خولن لوپتگی اعلام کرده اند که تا ال کلاسیکو وقت دارد این تیم را به روزهای خوبش برگرداند.

آخرین باری که رئال در 11 بازی ابتدایی اش در لیگ، 4 شکست تجربه کرد، به فصل 06-2005 بازمی‌گردد، فصلی که با استعفا فلورنتینو پرز همراه بود.

شاید خاطرات تلخ همان دوره بود که باعث ناراحتی او در جایگاه ویژه ورزشگاه مندیزوروزا شده بود و یا شاید بار مسئولیت تصمیم در مورد نخریدن یک گلزن به جای رونالدو که شرایط را به این شکل پیش برده است.

شرایط رئالی ها پس از بازی اخیر، ملتهب بوده است. فلورنتینو پرز و خوزه آنخل سانچز، صحبت‌های تلفنی زیادی با هم انجام دادند. صحبت از شرایط لوپتگی بود. چیزی که واضح است این است که الان زمان تغییر مربی نیست  و فعلا، این دو مدیر اسپانیایی، یک بازی را به عنوان اولتیماتوم برای لوپتگی مشخص کرده اند؛ ال کلاسیکو. دو بازی آسان پیش از آن بازی در برنامه رئال وجود دارد که هر دو در برنابئو است (لوانته و ویکتوریا پلژن) که می‌تواند هوای تازه ای به رئال منتقل کند ولی شکست در نوکمپ، همه چیز را عوض خواهد کرد.

حتی نام جانشین‌های لوپتگی نیز مطرح شده است. سولاری مربی خواهد بود که در انتقالی، هدایت تیم را برعهده خواهد داشت و کونته در حال حاضر، تنها مربی بزرگ بدون تیم است. وقتی رئال در تابستان به مربی ایتالیایی فکر می‌کرد، یک توصیه جدی علیه او منتشر می‌شد. اختلاف با رختکن، چیزی که در تیم‌هایی که کونته هدایتشان را برعهده داشته به وفور دیده شده است.

برخی تصمیمات لوپتگی نیز مورد انتقاد بالادستی هایش قرار دارد. برای مثال، بازی دادن به وینیسیوس در شرایط حساس بازی پیشین و روی نیمکت نشاندن لوکاس واسکز در همان بازی. زمانی که رئال شرایط بهتری را سپری می‌کرد، لوپتگی ستاره جوان برزیلی را به تیم کاستیا فرستاده بود و فرصت بازی کردن به او نمی‌داد و حالا که شرایط بحرانی شده، استفاده از او کمی باعث ایجاد اختلاف شده است.