لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

پوچتینو: لیونل مسی در آستانه پیوستن به اسپانیول بود

فوتبال ترایب- مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تاتنهام، فاش کرد که لیونل مسی، ستاره بارسا، در سال 2005 در آستانه پیوستن به رقیب همشهری، اسپانیول بود.

مسی در سال 2004 برای اولین بار برای تیم اول بارسلونا بازی کرد و پوچتینو در آن زمان برای اسپانیول بازی می کرد. سرمربی فعلی تاتنهام که تیمش فردا شب در ومبلی از بارسا پذیرایی می کند، فاش کرد که بعد از نمایش درخشان مسی مقابل یوونتوس در جام خوان گامپر، مسئولان اسپانیول به دنبال به خدمت گرفتن او بودند اما این ستاره آرژانتینی در نهایت در نوکمپ ماند.

او به خبرنگاران گفت:” من اولین بار وقتی در اسپانیول بودم، اسم او را شنیدم؛ یک پسر کوچک بود که در آکادمی بارسا بازی می کرد. او وقتی 13 ساله بود، از آرژانتین به بارسلونا رفته بود. بعد شنیدم که او در آستانه پیوستن به اسپانیول قرار دارد؛ خیلی نزدیک بود؛ در فصلی که بارسلونا جام خوان گامپر را مقابل یوونتوسِ کاپلو برگزار کرد.

چون او در جام خوان گامپر فوق العاده کار کرد و پس از بازی، کاپلو او را تحسین کرد، بارسایی ها تصمیم گرفتند او را حفظ کنند و او در بارسا ماند. بنابراین اگر به عقب نگاه کنید، شاید اگر او در آن تابستان در جام خوان گامپر بازی نمی کرد، شاید امروز می توانست بزرگترین ستاره اسپانیا باشد و اسپانیول هم در اندازه های بارسا.”