آسیا ایران

کی روش: فهرست جام ملت ها متفاوت از جام جهانی است

فوتبال ترایب- کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، اعلام کرد که برای رقابت های جام ملت های آسیا، بازیکنان متفاوتی را انتخاب خواهد کرد.

تیم ملی در جام جهانی با ارائه نمایش هایی دفاعی، توانست در گروهی که مراکش، اسپانیا و پرتغال در آن حضور داشتند، 4 امتیاز کسب کند.

اما با توجه به حریفان متفاوتی که تیم ملی در جام ملت ها با آنها روبرو خواهد شد، کی روش قصد دارد استراتژی متفاوتی را به کار بگیرد و به همین دلیل، فهرست تیم ملی برای این رقابت ها متفاوت از جام جهانی خواهد بود.

او در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال گفت:” مطمئنا استایل 23 بازیکن نهایی که برای جام ملت های آسیا انتخاب می شوند از بازیکنانی که برای جام جهانی روسیه انتخاب شدند، متفاوت خواهد بود. البته این موضوع هیچ ارتباطی به سطح بازیکنان ندارد و تنها نوع انتخاب های ما برای جام ملت ها متفاوت خواهد بود. وقتی ما این چالش را پذیرفتیم که می خواهیم در امارات قهرمان شویم باید راه حل های متفاوتی را اتخاذ کنیم و این تصمیمات قطعا از تصمیمات ما در روسیه متفاوت خواهد بود. دوباره تکرار می کنم چالش پیش روی ما بسیار بزرگ است و تک تک تصمیمات من مبنایش این خواهد بود که همه چیز را تحت کنترل داشته باشیم و تلاش مان این خواهد بود که هر روز بهتر از دیروز باشیم. چالشی که ما در حال حاضر برای کسب موفقیت در جام ملت ها داریم بسیار بسیار بزرگ تر، متفاوت تر و منحصربه فرد تر از چالش ما در جام جهانی خواهد بود.”

طولانی شدن پروسه تمدید قرارداد کی روش، شایعاتی در مورد آینده او ایجاد کرده بود و او گفته بود که یکی از شرط های اساسی برای تمدید قراردادش، رعایت شدن برنامه آماده سازی تیم ملی برای جام ملت هاست.

او اکنون تاکید کرد که براساس بندی که در قراردادش گنجانده شده، در صورت فراهم نشدن این شرایط، می تواند قراردادش را فسخ کند:” همانطور که گفتم به اعتقاد من شجاعت مورد نیاز را داریم و باید پس از 8 سال به تیم ملی ایران و اهداف آن وفادار باشیم. باید به احترام تمام اشک هایی که ریخته شد و فداکاری ها و جنگ هایی که انجام شده دست به دست هم بدهیم. اما اگر به این موضوعات دست پیدا نکنیم، من با آقای تاج به توافق رسیدیم که اگر در ماه های اکتبر و نوامبر امسال نتوانیم این حمایت ها را داشته باشیم توافقات ما ادامه نخواهد داشت و این موضوعات را امضا هم کرده و مکتوب هم کرده ایم. پس از تمام سختی های 8 سال گذشته، من به کلام و قولم پایبند و متعهد بودم و توقع من این است که طرف مقابل هم به قول ها و وعهده های داده شده پایبند باشد و حمایت ها از برنامه های ارائه شده را پیاده کنیم؛ تا با یک برنامه آماده سازی خوب به آرزوی بزرگی که داریم و آن هم قهرمانی در جام ملتها است، دست پیدا کنیم.”