پرسپولیس استقلال

وینفرد شفر: می خواهیم در دربی شجاعانه بازی کنیم

فوتبال ترایب- وینفرد شفر، سرمربی استقلال، تاکید کرد که تیمش در دیدار فردا مقابل پرسپولیس، نمایش شجاعانه ای خواهد داشت و برای پیروزی بازی خواهد کرد.

استقلال فصل جدید رقابت های لیگ برتر را خوب شروع نکرد و در 6 دیدار ابتدایی، تنها 7 امتیاز کسب کرد. آنها با شکست مقابل السدقطر، از رسیدن به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز بازماندند اما شفر امیدوار است که تیمش بتواند در دربی بهترین نمایش این فصلش را ارائه بدهد.

او به خبرنگاران گفت:” دربی بسیار فوق العاده است. من دربی را واقعا دوست دارم زیرا یک بازی خیلی بزرگ است. من دو دربی قبلا در ایران داشتم و چندین دربی را نیز به عنوان بازیکن و مربی در کشورهایی مانند آلمان پشت سر گذاشتم. دیدار ما با تیم جاماییکا برابر آمریکا نیز یک دربی بود که ما برنده شدیم. اهمیت دربی باعث شده همه در اینجا باشیم و همه تب دربی دارند. ما در روزهای قبل تیم خود را از نظر ذهنی و تاکتیکی اماده کردیم. وقتی نیمی از ورزشگاه برای میزبان و مهمان باشد، بسیار خوب است. بازیکنان ما جوان هستند و برخی در تیمی بازی می کردند که 5 هزار تماشاگر داشت اما حالا باید در ورزشگاه پر از تماشگر باید بازی کنند و ما آنها را از نظر ذهنی و تاکتیکی آماده کردیم.
ما بازی های مختلف پرسپولیس را آنالیز کردیم. کارهای تاکتیکی آنها را مرور کردیم و هر دو دیدار این تیم را برابر الدوحیل تماشا کردیم. اکنون خیلی از تیم ها پرس می کنند و پرسپولیس نیز این کار را در تهران برابر الدوحیل خوب انجام داد. این خیلی خوب است که با همه وجود 93 دقیقه بجنگیم و همه توان خود را در زمین بگذاریم. از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفتیم اما می توانیم در دربی برنده باشیم و باید شجاعانه بازی کنیم. می دانم 50 هزار تماشاگر در آزادی و میلیون ها هوادار ما را تماشا می کنند و با حمایت آنها می توانیم قوی تر باشیم. بعد از تمرین امروز، یازده بازیکن اصلی خود را انتخاب می کنم. هنوز شرایط نهایی نیست اما می دانم که بازیکنان صد در صد توان خود را در زمین می گذارند.
نکته آخر اینکه دربی همیشه یک هیجان بسیار بزرگی دارد. نه فقط داخل بلکه خارج از زمین. امیدوارم مثل سال گذشته نیز دربی به خوبی برگزار شود و هیچ مشکلی داخل ورزشگاه نباشد. سال گذشته این اتفاق رخ داد و من از این بابت خوشحالم و همیشه باید به داور احترام گذاشت. همه اتفاقی که در آبادان رخ داد را دیدید که ناراحت کننده بود اما مهم این است که هواداران مانند سال گذشته بدون مشکل به خانه خود بروند.”