اروپا اسپانیا

والورده: لیونل مسی همچنان بهترین است

فوتبال ترایب- ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا، معتقد است علی رغم اینکه لیونل مسی در فهرست سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال فیفا حضور نداشت، این ستاره آرژانتینی بهترین بازیکن دنیاست.

لوکا مودریچ، کریس رونالدو و محمد صلاح، سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال فیفا بودند و این جایزه در نهایت به ستاره کروات رئال مادرید رسید.

این در حالی است که مسی امسال کمک کرد تا بارسا قهرمان لالیگا و کوپا دل ری شود و والورده معتقد است که ستاره تیمش، بدشانس بود که نتوانست جایزه بهترین بازیکن دنیا را به دست بیاورد.

او به خبرنگاران گفت:” هرکسی نظر خودش را دارد؛ من هم همینطور. فکر نمی کنم اکنون زمان مقایسه بازیکنان باشد اما برای ما، مسی بهترین است. چیز دیگی برای گفتن ندارم؛ جز اینکه مودریچ هم بازیکن بزرگی است که سال فوق العاده ای را پشت سر گذاشت.

جوایز انفرادی؟ سال ها قبل جوایز زیادی وجود نداشت بنابراین پوشش رسانه ای زیادی هم نبود. اکنون پوشش رسانه ها خیلی زیاد شده است. در هر مراسم، ستاره هایی از سراسر دنیا را جمع می کنند و آنها باید توجهات را به آن مراسم جلب کنند. شاید توجهات بیش از اندازه باشد اما همین است که هست. ورزش همین است اما به طور فزاینده به صنعت سرگرمی تبدیل شده است.”