اروپا آلمان

اردوغان: انتقادات از مسوت اوزیل غیرقابل درک است

فوتبال ترایب- رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، انتقادها از مسوت اوزیل و ایلکای گوندوگان به دلیل عکس گرفتن با او را غیرقابل درک توصیف کرد.

اوزیل و گوندوگان پیش از رقابت های جام جهانی 2018، در لندن با اردوغان دیدار کردند و عکس هایی که از این ملاقات منتشر شد، انتقادهای زیادی را به دنبال داشت.

با حذف آلمان از جام جهانی در مرحله گروهی، این انتقادها به اوج رسید و همین مسئله باعث شد تا اوزیل با انتشار بیانیه ای بلند، اعلام کرد که دیگر برای تیم ملی آلمان بازی نخواهد کرد. او ادعا کرد که به دلیل ریشه های آلمانی اش، فدراسیون فوتبال آلمان رفتاری نژادپرستانه با او داشته است.

اکنون اردوغان هم اعلام کرد که در مورد بازیکنان مختلف در فوتبال آلمان، استاندارد دوگانه وجود دارد.

او به خبرنگاران گفت:” چیزی برای افسوس وجود ندارد. همانطور که می دانید، لوتار ماتئوس با ولادیمیر پوتین دیدار کرد. بازیکنان ما هم باید بتوانند با وجدان آسوده رفتار کنند. من افسوس می خورم که مردم از این اتفاق انتقاد کردند.

ما بارها در شرایط مختلف دیدار کردیم. ما همچنین با شهروندان ترکیه ای در کشورهای مختلف دیدار داشتیم. مسوت فردی است که در لندن زندگی می کند. چرا نباید وقتی من آنجا هستم، با او دیدار کنم؟

اگر یک بازیکن آلمانی که در کشور ما بازی می کند، با خانم مرکل دیدار کند، آیا باید از او انتقاد کنیم؟ این منطق غیرقابل درک است.”