لیگ قهرمانان اروپا ایتالیا

اخراج جنجالی کریس رونالدو در اولین بازی برای یووه در چمپیونزلیگ

فوتبال ترایب- کریس رونالدو، ستاره پرتغالی یوونتوس، در اولین بازی برای این تیم در چمپیونزلیگ، تنها 30 دقیقه در زمین بود و با تصمیم جنجالی الکس بریش، داور بازی، از زمین اخراج شد.

رونالدو در این تابستان با انتقالی 120 میلیون از رئال مادرید به یوونتوس پیوست و بعد از چند هفته پرتلاطم، سرانجام در دیدار این هفته مقابل ساسولو توانست اولین گلش در سری A را برای بیانکونری به ثمر برساند.

به این ترتیب، او برای اولین بازی برای یووه در لیگ قهرمانان، از شرایط روحی خوبی برخوردار بود؛ به ویژه اینکه به ورزشگاهی برگشته بود که با رئال مادرید، دو قهرمانی در کوپا دل ری را در آن جشن گرفته بود.

اما اوضاع آنطور که رونالدو می خواست پیش نرفت و او حتی تا پایان نیمه اول هم در زمین نماند. در دقیقه 29 بازی، در حالی که یوونتوسی ها یک حمله از سمت چپ زمین ترتیب داده بودند، رونالدو در تلاش برای ورود به محوطه جریمه والنسیا، با جیسون موریو، مدافع حریف، درگیر شد و ضربه ای نه چندان محکم به او زد. موریو با این ضربه نقش زمین شد و رونالدو که اعتقاد داشت مدافع کلمبیایی بزرگنمایی کرده، بار دیگر ضربه ای نه چندان محکم به سر او زد.

داور که متوجه این درگیری شد، بازی را قطع کرد و برای تصمیم گیری به سراغ داور پشت دروازه که به صحنه نزدیک بود، رفت. آنطور که از تصاویر مشخص است، داور پشت دروازه با قاطعیت به داور می گوید که رونالدو باید اخراج شود و الکس بریش هم با کارت قرمز مستقیم، ستاره پرتغالی را اخراج می کند.

این تصمیم به اندازه ای برای رونالدو غیرمنتظره بود که او خود را روی زمین می اندازد و در نهایت با چشمانی اشکبار، زمین را ترک می کند.