لیگ قهرمانان اروپا ایتالیا

آلگری: اگر VAR بود، شاید رونالدو اخراج نمی شد

فوتبال ترایب- مکس آلگری، سرمربی یوونتوس، معتقد است اخراج جنجالی کریس رونالدو در دیدار مقابل والنسیا نشان می دهد که باید در چمپیونزلیگ از VAR استفاده کرد.

یوونتوس شب گذشته در حالی با نتیجه 2-0 مقابل والنسیا به پیروزی رسید که کریس رونالدو در دقیقه 29 به دلیل درگیری با موریو، مدافع حریف، از بازی اخراج شد؛ تصمیمی جنجالی که واکنش های زیادی را به همراه داشت.

آلگری به خبرنگاران گفت:” بازیکنان واقعا خوب کار کردند؛ حتی پیش از اخراج رونالدو هم ما موقعیت های متعددی داشتیم و پس از آن هم با شایستگی پیش افتادیم.

طبیعی بود که در دقایق پایانی ما اجازه دادیم والنسیا فضای بیشتری به دست بیاورد اما تا پنالتی وقت های تلف شده، شزنی واقعا هیچ سیوی نداشت.

طبیعتا با دادن کارت قرمز به رونالدو، تنش بازی افزایش پپیدا کرد. بازی کردن در مستایا آسان نیست. والنسیا تیمی هجومی است و هواداران پرشوری دارد و بازیکنانم خوب کار کردند و توانستند جلوی حملات والنسیا را بگیرند.”

بعد از اخراج رونالدو، آلگر تعویض انجام نداد و تنها جای بازیکنانش در زمین را تغییر داد.

” ما بدون یک مهاجم اضافه بازی می کردیم و بنابراین چیزی تغییر نکرد. کاری که باید بهتر انجام می دادیم، پیدا کردن بلیز ماتوئیدی بین خطوط بود و او باید مانژوکیچ را به سمت جلو می فرستاد و الکس ساندرو هم پشت سر او.”

روی صحنه اخراج رونالدو، این داور پشت دروازه بود که به داور وسط توصیه کرد که به ستاره پرتغالی کارت قرمز نشان بدهد اما آلگری معتقد است استفاده از VAR می توانست مفیدتر باشد.

” می توانم بگویم که VAR می توانست به داور در این تصمیم گیری کمک کند. 10 نفره شدن در چمپیونزلیگ برای اتفاقی مانند این، ناامیدکننده است. این ریسک وجود دشت که با این کارت قرمز، شکست بخوریم و ما او را برای دیدارهای بعدی هم در اختیار نخواهیم داشت.”