لیگ قهرمانان اروپا انگلیس

کلوپ: از ضعف نیمار در کارهای دفاعی استفاده کردیم

فوتبال ترایب- یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، پس از پیروزی 3-2 تیمش مقابل پاری سن ژرمن، تایید کرد که نیمار به دلیل عملکرد ضعیفش در کارهای دفاعی، هدف بازیکنان لیورپول بود.

لیورپولی ها در حالی در این دیدار به پیروزی رسیدند که تا آخرین ثانیه ها، بازی با تساوی 2-2 در جریان بود اما گل روبرتو فیرمینو، سه امتیاز بازی را نصیب قرمزها کرد.

در این دیدار نیمار روی گل دوم پ اس جی تاثیرگذار بود اما نفوذهای او باعث آسیب پذیرشدن سمت چپ پی اس جی شد و کلوپ هم تایید کرد که با اطلاع از عدم شرکت او در کارهای دفاعی، از ترنت الکساندر آرنولد خواسته بود تا از این سمت نفوذهای بیشتری انجام بدهد.

او به خبرنگاران گفت:” آنها کمی سیستم شان را تغییر دادند؛ ما انتظارش را داشتیم و خیلی در موردش فکر نکردیم. حضور نیمار در سمت چپ ایده بدی نبود و دفاع کردن را دشوار کرد. ما نیاز به تمرکز بیشتری داشتیم و فکر می کنم خیلی خوب کار کردیم.

ما بخش زیادی از زمین را پوشش دادیم و همه فضاها را بستیم و وقتی توپ را در اختیار داشتیم، آنها را مجبور به دوندگی کردیم و از بال راست مان بهره گرفتیم. نیمار بازیکنی در کلاس جهانی است اما مدافع نیست بنابراین ما تلاش کردیم این کار را انجام بدهیم.”