لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

پرسپولیس 3-1 الدحیل؛ صعود تاریخی قرمزها به نیمه نهایی لیگ قهرمانان

فوتبال ترایب- پرسپولیس با پیروزی 3-1 مقابل الدحیل در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، به مرحله بعد صعود کردند.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ که در دیدار رفت با یک گل در خانه الدحیل شکست خورده بودند، در دیدار امروز دست به کار بزرگی زدند و به یک پیروزی بزرگ رسیدند.

در این دیدار ابتدا این تیم الدحیل بود که در دقیقه 33 به گل رسید. شجاع خلیل زاده در تلاش برای دفع توپ، آن را به بدن کریم بوضیاف کوبید و توپ در برگشت وارد دروازه پرسپولیس شد.

تلاش قرمزها برای جبران نتیجه در نیمه اول ثمری نداشت و این نیمه با همان یک گل به پایان رسید.

در نیمه دوم شاگردان برانکو نمایش هجومی تری داشتند و سرانجام در دقیقه 58 به گل رسیدند. روی یک ضربه کرنر بود که توپ در یک رفت و برگشت به جلال حسینی رسید و او هم با یک ضربه تماشایی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

فشار حملات پرسپولیس بعد از این گل افزایش پیدا کرد و در دقیقه 75، این تیم به گل دوم رسید. فرار عالی علیپور از سمت چپ و پاس او به دهانه دروازه، در حالی بشار رسن می توانست کار را تمام کند، با ضربه مدافع الدحیل تبدیل به گل رسید.

تنها 4 دقیقه بعد پرسپولیس به گل سوم رسید. روی یک ارسال بلند به پشت محوطه جریمه الدحیل، توپ با اشتباه مدافع این تیم به منشا رسید و او هم بعد از پشت سر گذاشتن دروازه بان، دروازه خالی را به راحتی باز کرد.

بازیکنان میهمان در دقایق پایانی فشار زیادی برای زدن گل دوم روی دروازه پرسپولیس وارد کردند اما این اتفاق رخ نداد و پرسپولیس با این برد شیرین به نیمه نهایی رسید.