پرسپولیس استقلال

دربی رفت با حضور 90 درصدی هواداران استقلال

فوتبال ترایب- سعید فتاحی، مسئول برگزاری رقابت های لیگ، اعلام کرد قطعا استقلالی ها در این دیدار صاحب 90 درصد از جایگاه های تماشاگران خواهند بود.

پیش از این همواره سکوهای ورزشگاه در دربی استقلال و پرسپولیس به طور مساوی بین تماشاگران دو تیم تقسیم می شد اما سرانجام تصمیم گرفته شد که مطابق قوانین، سهمیه 90-10 به میزبان و میهمان اختصاص پیدا کند.  به این ترتیب در دربی رفت این فصل که در آن استقلال میزبان است، 90 درصد جایگاه تماشاگران در اختیار هواداران این تیم خواهد بود.

فتاحی به خبرنگاران گفت:” طبق قوانین فیفا و AFC تیم میزبان 90 درصد تماشاگران را در اختیار خواهد داشت و براین اساس دربی رفت که پنجم مهر است استقلال 90 درصد سکوها را در اختیار دارد و پرسپولیس فقط ۱۰ درصد از سکوها را در اختیار خواهد گرفت.

شما هم کمک کنید که این قانون جا بیفتد ما زیرساخت‌ها را آماده می‌کنیم و جایگاه‌ها را هم مشخص می‌کنیم. پرسپولیس و استقلال بر همین اساس تماشاگران‌شان تقسیم می‌شود اگر یک پرسپولیسی بلیت استقلالی بخرد باید برود وسط استقلالی‌ها بنشیند یا برعکس همه جای دنیا وضع بر همین منوال است.  البته اگر میزبان تا یک ساعت قبل از بازی 90 درصد سکوهایش را پر نکند می‌توانیم سکوها را به تیم میهمان هم بدهیم. بلیت فروشی دربی به صورت الکترونیکی است و از روز قبل وضعیت فروش بلیت مشخص می‌شود.”