جام جهانی 2018 اروپا

معرفی نامزدها نهایی جایزه سال فیفا

فوتبال ترایب- فیفا اسامی نامزدهای بهترین بازیکن و بهترین مربی سال دنیا در فوتبال مردان و زنان را اعلام کرد.

از دو سال قبل و با جدا شدن جایزه توپ طلا از جایزه سال فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال جایزه اش را مانند جایزه سال فوتبال اروپا در پایان فصل فوتبالی اعلام می کند و اکنون هم با پایان رقابت های جام جهانی که تاثیر زیادی در نامزدهای نهایی داشت، فهرست نفرات منتخب را اعلام کرد.

در بین نامزدهای بهترین بازیکن مرد دنیا، نام سه بازیکن از تیم قهرمان جهان فرانسه دیده می شود؛ کیلیان امباپه، رافائل واران و آنتوان گریزمان. همچنین کریس رونالدو، برنده دو سال اخیر این جایزه و لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسا هم در این فهرست قرار دارند. لوکا مودریچ، ستاره کرواسی در جام جهانی و بهترین بازیکن این رقابت ها نیز جزو کاندیداهای اصلی کسب این جایزه است. ادن هازارد، کوین دی بروین، هری کین و محمد صلاح هم در این فهرست جای دارند.

در بین نامزدهای مربی سال هم 4 مربی ای که تیم های شان را به مرحله نیمه نهایی جام جهانی رساندند یعنی دیدیه دشان، زلاتکو دالیچ، روبرتو مارتینز و گرت ساوت گیت حضور دارند. زین الدین زیدان و دیگو سیمئونه هم که رئال و اتلتیکو قهرمان چمپیونزلیگ و لیگ اروپا شدند، مکس آلگری، پپ گواردیولا و ارنستو والورده، مربیان تیم های قهرمان ایتالیا، انگلیس و اسپانیا و یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول و استانیسلاو چرچسف، سرمربی روسیه، دیگر نامزدهای مربی سال جهان هستند.