اروپا آلمان

خداحافظی مسوت اوزیل از بازی های ملی به دلیل “نژادپرستی”

فوتبال ترایب- مسوت اوزیل، ستاره تیم ملی آلمان، به دلیل آنچه “نژادپرستی و بی احترامی” اعلام کرد، از بازی های ملی کناره گیری کرد.

چند روز پیش از آغاز جام جهانی 2018، اوزیل و ایلکای گوندوغان با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، دیدار کردند؛ اتفاقی که واکنش های تندی را در آلمان به همراه داشت و حتی گروهی اعلام کردند که این دو بازیکن نباید در رقابت های جام جهانی، تیم ملی آلمان را همراهی کنند.

اما در نهایت این دو در فهرست نهایی لواخیم لوو برای جام جهانی قرار گرفتند اما نتوانستند مانع از حذف مدافع عنوان قهرمانی در مرحله گروهی شوند.

پس از این اتفاق انتقادها به ویژه از اوزیل بالا گرفت و در نهایت این بازیکن تکنیکی را مجبور به واکنش کرد. او امروز با انتشار چند پست در صفحه فیس بوکش، به این انتقادها واکنش نشان داد و در نهایت اعلام کرد که دیگر برای تیم ملی آلمان بازی نخواهد کرد.

او در آخرین بیانیه اش نوشت:” برخوردی که از سوی فدراسیون فوتبال آلمان و بسیاری دیگر با من شد، مجب شده که دیگر نخواهم پیراهن تیم ملی آلمان را بپوشم. احساس می کنم دیگر به من نیازی نیست و فکر می کنم دستاوردهایی که از اولین بازی ملی ام در سال 2009 داشتم، فراموش شده است.

این تصمیم را با اندوه و بعد از ارزیابی های فراوان، به دلیل اتفاقات اخیر، گرفتم. تا زمانی که این احساس بی احترامی و نژادپرستی را دارم، دیگر برای تیم ملی آلمان به میدان نخواهم رفت. همیشه با احساس افتخار و اشتیاق، پیراهن آلمان را به تن می کردم اما دیگر چنین احساس ندارم.”