پرسپولیس استقلال

چرا سوپرجام 97 استقلال-پرسپولیس برگزار نمی شود؟

فوتبال ترایب- در حالی که بسیاری از هواداران فوتبال ایران در انتظار برگزاری اولین دربی فصل در دیدار سوپرجام بودند، به نظر می رسد این دیدار برگزار نخواهد شد.

بعد از اینکه دیدار سوپرجام در دو سال گذشته، پس از یک دهه وقفه، بار دیگر برگزار شد، همه منتظر رویارویی پرسپولیس و استقلال در این دیدار برای اولین بار بودند اما با مخالفت استقلالی ها، این دیدار انجام نخواهد شد.

در ابتدا فدراسیون فوتبال اعلام کرد که در صورت غیبت استقلال در این دیدار، با جریمه سنگین روبرو خواهد شد اما به نظر می رسد در نهایت با نظر این باشگاه برای برگزار نشدن این دیدار موافقت شده است. البته هنوز این موضوع به طور رسمی اعلام نشده اما با توجه به شرایط تمرینی دو تیم و حضور استقلال در ترکیه، مطمئنا این دیدار در تاریخ 29 تیر که پیش از این اعلام شده بود، برگزار نخواهد شد.

آنطور که به نظر می رسد، آنچه که باعث شد تا در نهایت فدراسیون تصمیم به لغو سوپرجام بگیرد، اعتراض هواداران استقلال به شرایط تیم شان بوده است. آنها که از وضعیت تیم شان در بازار نقل و انتقالات راضی نیستند، چند روز قبل مقابل وزارت ورزش تجمع کردند و علی رغم اینکه با برخورد نیروی انتظامی مواجه شدند اما توانستند باعث عقب نشینی فدراسیون شوند.

به این ترتیب، دیدار سوپرجام 97 که می توانست شروع هیجان انگیزی برای فصل جدید باشد، برگزار نخواهد شد و شاید این وقفه، بهانه ای برای تیم هایی شود که در سال های آینده قرار است در این دیدار حضور پیدا کنند و دیدار سوپرجام برای یک دهه دیگر به محاق برود.