جام جهانی 2018 اروپا

فرانسه 4-2 کرواسی؛ خروس ها، قهرمان جام جهانی 2018

فوتبال ترایب- تیم ملی فرانسه با پیروزی 4-2 مقابل کرواسی، قهرمان جام جهانی 2018 روسیه شد.

شاگردان دیدیه دشان در این دیدار کاملا برتر از حریف ظاهر شدند و در نهایت توانستند با یک پیروزی پرگل، دومین قهرمانی شان در جام جهانی را جشن بگیرند.

نیمه اول:

فرانسه بازی را بهتر آغاز کرد اما در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد. ولی در دقیقه 19، این تیم به گل اول بازی رسید. روی یک ضربه آزاد بود که ارسال گریزمان مقابل دروازه کرواسی با ضربه سر ماریو مانژوکیچ تبدیل به یک گل به خودی شد و فرانسه پیش افتاد.

بعد از این گل کروات ها پیش کشیدند و خیلی زود به گل تساوی رسیدند. ایوان پریشیچ که پشت محوطه جریمه فرانسه صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه دقیق و تماشایی، دروازه را باز کرد.

این نتیجه هم چندان پایدار نبود و فرانسه در دقیقه 37 از روی نقطه پنالتی به گل دوم رسید. روی یک ارسال، توپ در محوطه جریمه کرواسی به دست پریشیچ برخورد کرد و داور هم بعد از بررسی صحنه توسط ویدئو چک، نقطه پنالتی را نشان داد. گریزمان پشت ضربه قرار گرفت و به راحتی دروازه را باز کرد. در دقایق پایانی نیمه اول کروات ها تلاش زیادی برای زدن گل تساوی انجام دادند اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و این نیمه با برتری 2-1 فرانسه به پایان رسید.

نیمه دوم:

نیمه دوم با حملات کرواسی آغاز شد اما این فرانسوی ها بودند که روی ضدحملات، موقعیت های خطرناک تری ایجاد کردند و در دقیقه 59، توسط پل پوگبا به گل سوم رسیدند. او که روی ارسال گریزما، پشت محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، بعد از اینکه ضربه اولش توسط مدافع حریف بلوکه شد، با یک ضربه تماشایی دروازه را باز کرد.

کروات ها بعد از این گل بر شدت حملات شان افزودند اما باز هم این فرانسه بود که روی ضدحمله به گل رسید. این بار کیلیان امباپه بود که پشت محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق، دروازه سوباسیچ را باز کرد.

بازیکنان کرواسی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و در دقیقه 69 توانستند یکی از گل های خورده را جبران کنند. هوگو لوریس که قصد داشت مانژوکیچ را دریبل کند، با اشتباه توپ را به پای مهاجم کرواسی کوبید و حساب کار 4-2 شد.

اما تلاش شاگردان دالیچ برای زدن گل های بعدی ثمری نداشت و در نهایت بازی با برتری فرانسوی ها به پایان رسید.

ترکیب دو تیم:

فرانسه: هوگو لوریس، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز، پل پوگبا، انگولو کانته، کیلیان امباپه، بلیز ماتوئیدی، آنتون گریزمان و اولیویه ژیرو

سرمربی: دیدیه دشان

کرواسی: دانیل سوباسیچ، دیان لوورن، دوماگوج ویدا، سیمه ورسالیکو، ایوان استرینیچ، ایوان راکیتیچ، مارسلو بروزوویچ، لوکا مودریچ، آنته ربیچ، ایوان پریشیچ و ماریو مانژوکیچ

سرمربی: زلاتکو دالیچ