جام جهانی 2018 اروپا

بلژیک 2-0 انگلیس؛ رتبه سوم جام جهانی 2018 برای شیاطین سرخ

فوتبال ترایب- تیم ملی بلژیک در دیدار رده بندی جام جهانی 2018 مقابل تیم ملی انگلیس به پیروزی 2-0 رسید و عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کرد.

شاگردان روبرتو مارتینز در این دیدار نمایش به مراتب بهتری از حریف داشتند و در نهایت موفق شدند با گل های توماس مونیه و ادن هازارد به پیروزی برسند و به رتبه سوم جام جهانی دست پیدا کنند.

نیمه اول:

بلژیکی ها بازی را بهتر آغاز کردند و خیلی زود به گل رسیدند. در دقیقه 4 بود که روی همکاری روملو لوکاکو و ناصر شاذلی، توپ در مقابل دروازه به مونیه رسید و او هم با یک ضربه ساده، دروازه جوردن پیکفورد را باز کرد. پس از این گل بازی متعادل شد و هر دو تیم موقعیت هایی برای زدن گل های بعدی داشتند که نتوانستند از آنها استفاده کنند و در نهایت نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم:

نیمه دوم را انگلیس بهتر آغاز کرد اما رفته رفته بلژیکی ها بازی را در دست گرفتند و موقعیت های خطرناک تری روی دروازه سه شیرها ایجاد کردند. در دقیقه 71 چیزی نمانده بود که انگلیس به گل تساوی برسد اما حضور به موقع توبی آلدروایرلد، مانع از گلزنی اریک دایر شد.

در حالی که در دقایق پایانی انگلیسی تلاش زیادی برای زدن گل انجام دادند، این بلژیک بود که توانست در دقیقه 82 به گل دوم برسد. پاس عالی کوین دی بروین، ادن هازارد را در موقعیت تک به تک با جوردن پیکفورد قرار داد و او هم با یک ضربه محکم توانست کار را تمام کند. در دقایق باقی مانده اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با همان دو گل به سود بلژیک به پایان رسید.

ترکیب دو تیم:

بلژیک: تیبو کورتوا، توبی آلدروایرلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، یوری تیلمانس، اکل ویتسل، توماس مونیه، ناصر شاذلی، کوین دی بروین، ادن هازارد و روملو لوکاکو

سرمربی: روبرتو ماریتنز

انگلیس: جوردن پیکفورد، فیل جونز، جان استونز، هری مگوایر، اریک دایر، روبن لوفتوس‌چیک، فابیان دلف، کیرن تریپر، دنی رز، رحیم استرلینگ و هری کین

سرمربی: گرت ساوت‌گیت