ایتالیا اسپانیا

6 میراث بزرگ کریستیانو رونالدو در رئال مادرید

فوتبال ترایب- بعد از سپری کردن 9 فصل فوق العاده در ترکیب رئال مادرید، کریستیانو رونالدو دیشب و با مبلغ 100 میلیون یورو راهی یوونتوس شد تا حالا به دنبال فتح سری آ باشد. در ادامه آمار درخشان رونالدو در برنابئو را مرور خواهیم کرد؛

بهترین گلزن تاریخ باشگاه

کریستیانو رونالدو در 9 فصل حضور در رئال مادرید موفق به زدن 451 گل برای این باشگاه شده و موفق شد عنوان بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید را از آن خود کند. بعد از او و با اختلافی قابل توجه، رائول کاپیتان سابق این تیم با 323 گل قرار داشته و بعید است حالا حالاها بازیکنی بتواند رکورد فوق العاده کریستیانو را تکرار کند.

بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان

کریستیانو رونالدو در حال حاضر با 120 گل در تاریخ لیگ قهرمانان رکورددار بوده و 20 گل از لیونل مسی بیشتر به ثمر رسانده است. از این تعداد 15 گل در یونایتد و 115 گل در رئال مادرید وارد دروازه رقبا شد و تنها لیونل مسی را می توان تهدید برای ستاره پرتغالی قلمداد کرد.

بهترین گلزن در همه عرصه ها

کریستیانو رونالدو در این سالها عملکرد فوق العاده ای در ترکیب کهکشانی ها داشته و بهترین گلزن تاریخ این باشگاه با 451 گل، بهترین گلزن تاریخ این باشگاه در لالیگا با 301 گل و و بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید در رقابت های اروپایی با 102 گل لقب گرفته است.

قاتل بزرگ رقبا

هیچ بازیکنی در تاریخ باشگاه رئال مادرید در باز کردن دروازه یک تیم به اندازه رونالدو موفق نبوده است. ستاره پرتغالی 27 بار دروازه سویا، 23 بار دروازه ختافه و 22 بار دروازه اتلتیکومادرید را باز کرد تا از این حیث نیز در تاریخ باشگاه بی رقیب باشد.

کابوس بزرگ بارسلونا

کریستیانو رونالدو طی 9 فصل حضور در رئال مادرید 18 بار موفق شد دروازه بارسلونا را باز کرده تا از این حیث در کنار آلفردو دی استفانو به عنوان بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید در این دیدار سنتی و حساس شناخته شده و محبوبیت خود را بین هواداران 2 چندان کند.

آقای لیگ قهرمانان

رونالدو 4 بار با لباس رئال مادرید موفق به فتح لیگ قهرمانان شده و به تنها بازیکن تاریخ این رقابت ها تبدیل شد که در 3 فینال در لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شده است. رونالدو 6 فصل متوالی آقای گل لیگ قهرمانان شده و با زدن 17 گل در یک فصل و 16 و 15 در فصول بعدی از نظر تعداد گل در یک فصل لیگ قهرمانان بی رقیب است.