جام جهانی 2018 انگلیس

پیش بازی انگلیس- کرواسی؛ سه شیرها به دنبال غلبه بر سفید و قرمزها

فوتبال ترایب- تیم ملی انگلیس و کرواسی امشب در شرایطی در نیمه نهایی جام جهانی به مصاف هم می روند که سه شیرها در رویای رسیدن به فینال جام جهانی بعد از 52 سال هستند.

شرایط فعلی تیم ملی انگلیس:

انگلیس سالها و علیرعم استخدام سرمربیان نامدار و در اختیار داشتن بازیکنان بزرگ قادر به کسب موفقیت در عرصه ملی نبود اما امسال و با در اختیار داشتن گرت ساوتگیت و نسلی جوان و یکدست بعد از 28 سال به مرحله نیمه نهایی جام جهانی راه یافته و این فرصت را داراست تا بعد از 52 سال راهی فینال شود اما آنها حریف قدرتمندی مانند کرواسی را پیش رو دارند.

شرایط فعلی تیم ملی کرواسی:

شاگردان دالیچ با در اختیار داشتن ترکیبی پرستاره و یک کمربند میانی قدرتمند که شاید در دنیای فوتبال منحصر به فرد باشد، صدرنشین گروهی دشوار با حضور آرژانتین شدند تا با قرار گرفتن در نیمه آسان جدول و غلبه بر تیم هایی چون دانمارک و روسیه، بعد 20 سال راهی نیمه نهایی شوند و حالا امیدوارند برای اولین بار در تاریخ نه چندان طولانی خود طعم صعود به فینال را بچشند.

ستاره ترکیب تیم ملی انگلیس:

سه شیرها بعد از سالها از ترکیبی بهره می برند که کمتر ستاره محور بوده و تیمی یکدست و هماهنگ در اختیار دارند اما به هر حال انگلیس با داشتن فوق ستاره ای مانند هری کین که به احتمال فراوان آقای گل جام جهانی نیز خواهد شد، می تواند امیدوار باشد با استفاده از حداقل فرصت ها نیز قادر به باز کردن دروازه کرواسی بوده تا بتواند جواز حضور در فینال را کسب کند.

ستاره ترکیب تیم ملی کرواسی:

تیم دالیچ از مهره های بسیار خوبی در مرکز میدان بهره می برد اما زوج لوکا مودریچ و ایوان راکیتیچ در این تورنمنت فوق العاده ظاهر شده اند و برابر هر رقیبی در میانه میدان درخشان بوده اند. لوکا مودریچ یکی از بخت های جدی فتح عنوان جایزه بهترین بازیکن جام بوده و درخشش برابر انگلیس و صعود به فینال می تواند بخت های تصاحب این عنوان را افزایش دهد.

آمار و ارقام تیم های انگلیس و کرواسی

تنها جدال مهم دو تیم به دیدار در یورو 2004 مربوط می شود که انگلیس در مرحله گروهی موفق شد با نتیجه 2-4 کرواسی را مغلوب کند.

انگلیس تا در اینجا در جام جهانی 2018 یازده بار موفق به گلزنی شده که 1966 با همین تعداد گل قهرمان جهان شد.

8 بازیکن مختلف کرواسی در این دوره از جام جهانی موفق به گلزنی شده اند تنها بلژیک با 9 گلزن متفاوت از آنها عملکرد بهتری داشته است.

انگلیس از سال 1982 موفق نشده است در یک دوره از جام جهانی، 2 کشور اروپایی را شکست دهد. در آن مقطع سه شیرها چکسلواکی و فرانسه را شکست دادند.

به نظر شما کدام تیم راهی فینال جام جهانی روسیه 2018 خواهد شد؟

به نظر شما کدام تیم راهی فینال جام جهانی روسیه 2018 خواهد شد؟

Vote to see the results
31% - 24 votes
30% - 19 votes