فرانسه جام جهانی 2018

فرانسه 1 – 0 بلژیک؛ پرواز به سوی فینال

فوتبال ترایب- 2 تیم تیم فوتبال فرانسه و بلژیک در اولین دیدار مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه به مصاف هم رفتند و این دیدار با برتری 0-1 به سود فرانسه به پایان رسید و آنها راهی فینال شدند.

بلژیک بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 15 می توانست با ضربه ادن هازارد به گل برسد اما شوت او با اختلاف کمی به بیرون رفت. در دقیقه 22 پاس به عقب فلینی با ضربه آلدروایرلد همراه بود اما عکس العمل فوق العاده لوریس مانع از به گل رسیدن بلژیک شد تا بازی با تساوی بدون گل ادامه یابد.

در ادامه فرانسه کمی از فشار بلژیک خارج شده و موقعیت هایی را روی دروازه بلژیک ایجاد کرد که مهم ترین آن در دقایق پایانی نیمه اول و روی پاس امباپه برای پاوارد ایجاد شد اما کورتوا با عکس العملی دیدنی دروازه تیمش را نجات داد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

اما با شروع نیمه دوم فرانسه به گل رسید. در دقیقه 51 روی کرنر ارسالی گریزمان،  ساموئل اومتیتی با یک ضربه سر توپ را به وارد دروازه کورتوا کرد و فرانسه به گل پیش افتاد.

دقایقی بعد ژیرو در موقعیتی خوب می توانست زننده گل دوم باشد اما مدافعان بلژیک دروازه را نجات دادند. در دقیقه 80 ویتسل ضربه سنگینی به سوی دروازه فرانسه روانه کرد اما لوریس توپ را گرفت. در اواخر بازی بلژیک تلاش زیادی برای گلزنی داشت که به سرانجام نرسید و فرانسه با برتری 0-1 راهی فینال شد.