جام جهانی 2018 اروپا

پیش بازی فرانسه- بلژیک؛ خروس ها به دنبال حذف شگفتی سازان

فوتبال ترایب- تیم ملی فرانسه امشب در مرحله نیمه نهایی در شرایطی به مصاف بلژیک می رود که هر 2 تیم در مراحل گذشته موفق به حذف رقبای بزرگی شده و تیم های نامداری چون برزیل و آرژانتین را از پیش رو برداشته اند.

شرایط فعلی تیم ملی فرانسه:

اگرچه در ابتدای جام جهانی سبک بازی فرانسه مورد انتقاد کارشناسان قرار داشت، اما آنها با قدرت یک به یک رقبا را از پیش رو برداشته و با اقتداز به مرحله نیمه نهایی رسیدند.

اوج کار آنها پیروزی 3-4 با درخشش کیلیان امباپه برابر آرژانتین بزرگ بود و آنها در مرحله یک چهارم نهایی تیم ملی اروگوئه را نیز مغلوب کردند تا با اقتدار راهی نیمه نهایی شده و شانس اول قهرمانی لقب گیرند.

شرایط فعلی تیم ملی بلژیک:

تیم پرستاره روبرتو مارتینز از همان ابتدا جام را با اقتدار و پیروزی های پرگل آغاز کرده و در حضور انگلیس صدرنشین گروه هشتم شد. اما کار بلژیک برابر ژاپن به مشکل برخورد و آنها تا آستانه حذف هم پیش رفتند اما با به ثمر رساندن 3 گل در 20 دقیقه پایانی از آن مهلکه نجات پیدا کردند.

در ادامه بلژیک دست به کار بزرگی زده و برزیل را هم حذف کرد تا حالا بعد از 32 سال به نیمه نهایی رسیده و در سودای اولین افتخار بزرگ خود باشد.

ستاره تیم ملی فرانسه:

اگرچه دیدیه دشان تقریبا در هر پست از بازیکنان بزرگی بهره می برد اما کیلیان امباپه ستاره جوان و گلزن این تیم در جام جهانی 2018 درخششی فراتر از حد تصور داشته و حتی بسیاری او را نامزد دریافت جایزه توپ طلا هم می دانند. دیدیه دشان می داند که برای رسیدن به فینال باید روی درخشش خط حمله خود با حضور امباپه و گریزمان حساب باز کند.

ستاره تیم ملی بلژیک:

بلژیک نیز از بازیکنان فوق العاده ای در ترکیب خود بهره می برد اما ادن هازارد کاپیتان این تیم در این دوره عملکرد بسیار خوبی داشته و بارها با حرکات ویرانگر خود خط دفاعی رقبا را به هم ریخته است. البته در این میان نباید از درخشش ستاره هایی چون کوین دی بروین و روملو لوکاکو نیز چشم پوشی کرد.

آمار و ارقام دیدار فرانسه و بلژیک

74 بار این 2 تیم به مصاف هم رفته اند که بلژیک 30 بار و فرانسه 24 پیروزی شده و 19 دیدار نیز با تساوی به پایان رسیده است.

فرانسه 2 بار در جام های جهانی 1938 و 1986 به مصاف بلژیک رفته که هر 2 بار پیروز شده است.

فرانسه برای ششمین بار حضور در نیمه نهایی را تجربه می کند. این تیم در ادوار 1958،1982 و 1986 شکست خورده اما در دو دوره آخر یعنی سالهای 1998 و 2006 به فینال رسیده است.

بلژیک در 24 بازی خود اخیرش زیر نظر روبرتو مارتینز شکست ناپذیر بوده و 19 پیروزی و 5 تساوی حاصل کار این تیم بوده است.

آخرین بازی این دو تیم در سال 2015  با پیروزی 3-4 بلژیک به اتمام رسید.

به نظر شما کدام تیم راهی فینال جام جهانی روسیه 2018 خواهد شد؟

به نظر شما کدام تیم راهی فینال جام جهانی روسیه 2018 خواهد شد؟

Vote to see the results
31% - 16 votes
32% - 20 votes