پرسپولیس استقلال

پرسپولیس- استقلال و دیگران؛ مدعیان قهرمانی لیگ برتر هجدهم

فوتبال ترایب- بعد از 2 فصل قهرمانی مقتدرانه پرسپولیس، به نظر می رسد این فصل بعد از 2 سال شاهد برگزاری یک لیگ پرهیجان و نزدیک بین مدعیان قهرمانی باشیم؛ در ادامه شرایط تیم های مدعی برای قهرمانی در لیگ برتر هجدهم را بررسی خواهیم کرد.

پرسپولیس

مدافع عنوان قهرمانی اگرچه در تابستان از جذب بازیکن محروم است، اما آنها بخش زیادی از ترکیبی که در 2 فصل اخیر قهرمان لیگ برتر شده را حفظ کرده اند و با توجه به اضافه شدن ستاره هایی چون مهدی ترابی و سروش رفیعی، می توانند امسال هم یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر باشند.

پرسپولیس با برانکو همانند فصول اخیر تمرینات خود را جدی تر و سریع تر از رقبا آغاز کرده و این می تواند برگ برنده سرمربی کروات در طول فصل باشد.

استقلال

با اضافه شدن وینفرد شفر در اوایل فصل قبل، استقلال در ماه های اخیر در قامت یک مدعی نشان داده بود و این فصل ممکن است بعد از سالها با سرمربی آلمانی خود موفق به فتح لیگ برتر شود.

استقلال در تابستان امسال هم مهره های باکیفتی چون امید ابراهیمی، امید نورافکن و احتمالا مجید حسینی را از دست داده و هم بازیکنانی چون الهیار صیادمنش، روح الله باقری، فرشاد محمدی مهر، محمد دانشگر، مرتضی آقاخان و میثم تیموری را جذب کرده و امیدوار است مامه تیام نیز در این تیم ماندنی شود.

تراکتورسازی

توافق با جان توشاک مشهور نشان داد مدیریت جدید تراکتورسازی قصد دارد در فصل جاری شرایط را به شکلی مهیا کند که ین باشگاه پرطرفدار برای اولین بار لیگ برتر را فتح کند.

البته تراکتورسازی در حال حاضر به جز محسن فروزان و محمد طیبی گزینه بزرگی جذب نکرده اما ترکیب فعلی این تیم نیز از کیفیت لازم برخوردار است و آنها می توانند با تکیه بر دانش فنی و تجربه جان توشاک، روزهای خوب گذشته را تکرار کنند.

سپاهان

بی شک بزرگ ترین تحول در سپاهان، بازگشت متخصص نتیجه گیری در لیگ برتر یعنی امیر قلعه نویی روی نیمکت این تیم بود؛ مردی که در گذشته مقتدرانه ترین روزهای تاریخ این باشگاه را رقم زده بود.

خالد شفیعی، سجاد شهباززاده، پیام نیازمند، محمد ایران ‌پوریان، مهدی کیانی و کی‌ روش استنلی بخشی از لیست بلندبالای بازیکنانی بودند که به سپاهان اضافه شده اند و آغاز سریع تمرینات باعث شده آنها شرایط بهتری نسبت به رقبا داشته باشند.

دیگر تیم ها

ذوب آهن با جذب امید نمازی روی نیمکت و البته ستاره هایی چون محسن مسلمان و هادی محمدی، پیمان با حفظ اسکلت خود و انتقال محمد قاضی و عیسی آل کثیر و فولاد با حضور بازیکنانی چون ده خسوس و لوسیانو پریرا نیز می توانند در لیگ هجدهم شگفتی ساز شده و مدعی لقب بگیرند.

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر هجدهم خواهد شد؟

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر هجدهم خواهد شد؟

Vote to see the results
32% - 30 votes
30% - 13 votes
31% - 27 votes
32% - 6 votes
30% - 0 votes