جام جهانی 2018 ایران

مشکل اصلی کارلوس کی روش برای تمدید قرارداد با ایران چیست؟

فوتبال ترایب- علیرغم اخباری که در ابتدا مبنی بر تمدید قرارداد قطعی کی روش با تیم ملی ایران شنیده شده هنوز این اتفاق رخ نداده و یک اختلاف بین طرفین عامل این تاخیر بوده است.

بعد از پایان جام جهانی فدراسیون فوتبال خیلی زود مذاکرات برای تمدید قرارداد با کارلوس کی ‌روش را آغاز کرد اما برخلاف انتظارات، این مذاکرات نتیجه ای نداشته و کی‌ روش دیروز برای استراحت و دیدن خانواده خود، ایران را بدون عقد قرارداد جدید ترک کرده است.

یکی از مباحث اصلی که در جلسات میان رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی مطرح شده، مربوط به لزوم اجرای برنامه آماده سازی تیم ملی در راه جام ملتهای آسیا و نگرانی کارلوس کی ‌روش در این باره بوده است.

موضوعی که با موضع مشخص حمایت رئیس فدراسیون از برنامه های تیم ملی و ابلاغ آن به باشگاه ها، نگرانی کی‌روش را برطرف کرده است. همچنین مسئله نظام وظیفه برخی بازیکنان جوان تیم ملی که پیش تر و قبل از مسابقات جام ملتهای آسیا 2015 مشکل ساز شده بود، نگرانی بعدی کی‌روش بوده که مورد توافق مهدی تاج قرار گرفته و با مساعدت سازمان نظام وظیفه، قابل برطرف شدن است.

با این حال، روایت های مختلفی از دلایل اختلاف نظر و عدم امضای قرارداد میان فدراسیون و کی روش از سوی اشخاص مختلف نقل می‌شود. یکی از این روایت ها به ادعای روزنامه ایران ورزشی، بند تمدید قرارداد خودکار کارلوس کی روش است. ظاهرا سرمربی پرتغالی تیم ملی خواستار این است در صورت راهیابی به مرحله نیمه نهایی جام ملتهای آسیا در امارات، قراردادش به صورت خودکار تا جام جهانی قطر تمدید شود و این موضوع مورد مخالفت مهدی تاج قرار گرفته است.

تاج با تمدید قرارداد کی روش در صورت رسیدن به دیدار نهایی جام ملتها موافق است. مقرر شده با بازگشت کی روش به ایران پس از استراحت، در این باره مذاکرات بیشتری صورت بگیرد.