جام جهانی 2018 اروپا

نیمه نهایی جام جهانی 2018؛ نبرد تازه واردها و باسابقه ها

فوتبال ترایب- دیشب بازی های مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی روسیه 2018 به پایان رسید و 4 تیم ملی فرانسه، بلژیک، کرواسی و انگلیس راهی نیمه نهایی شدند. در ادامه عملکرد این 4 تیم در مراحل نیمه نهایی در ادوار مختلف جام جهانی را بررسی خواهیم کرد؛

تیم ملی فرانسه

خروس ها اولین بار در جام جهانی 1958 راهی نیمه نهایی شدند که در این مرحله با نتیجه 5-2 مغلوب برزیل شده و در نهایت به رتبه سوم رضایت دادند.

این اتفاق برای دومین بار در جام 1982 رخ داد و این بار آلمان آنها را مغلوب کرد تا این فرانسه چهارم شود. در دوره بعدی این بار هم آنها در نیمه نهایی به ژرمن ها باختند تا سومی جام جهانی را تجربه کنند.

در جام جهانی 1998 فرانسه برای اوین در نیمه نهایی کرواسی را مغلوب کرده و در نهایت قهرمان هم شد. آخرین بار خروس ها در جام جهانی 2006 راهی نیمه نهایی شدند که آنجا پرتغال را مغلوب کردند اما در نهایت به نایب قهرمانی رضایت دادند.

تیم ملی بلژیک

بلژیک پیش از امسال تنها یک بار و در جام جهانی 1986 راهی نیمه نهایی شده بود که آنجا مغلوب آرژانتین و مارادونا شده و به بازی رده بندی رفتند تا با شکست برابر فرانسه، بهترین مقام خود که چهارمی در جام 1986 بوده را تجربه کنند و امسال امیدوارند قادر به کسب رتبه بهتری در جمع 4 تیم پایانی باشند.

تیم ملی انگلیس

سه شیرها اولین بار در جام جهانی 1966 در خانه به جمع 4 تیم پایانی رسیدند که ابتدا پرتغال و بعد آلمان را مغلوب کرده و برای اولین و آخرین بار قهرمان جهان شدند.

هچنین تیم ملی انگلیس در جام جهانی 1990 هم به نیمه نهایی رسید که شکست برابر آلمان و ایتالیا باعث شد آنها در نهایت به رتبه چهارمی بسنده کنند و حالا به دنبال رسیدن به فینال بعد از 52 سال هستند.

تیم ملی کرواسی

عمر زیادی از زمان تاسیس کشور کرواسی نمی گذرد و آنها در اولین حضور خود در جام جهانی موفق شدند به نیمه نهایی برسند اما آنجا مغلوب دبل لیلیان تورام و فرانسه شده و از رسیدن به فینال بازماندند تا با برتری 2-3 مقابل هلند در رده بندی، بهترین نتیجه خود در تاریخ جام جهانی را کسب کنند.

به نظر شما کدامیک از این 4 تیم قهرمان جام جهانی روسیه 2018 خواهد شد؟

به نظر شما کدامیک از این 4 تیم قهرمان جام جهانی روسیه 2018 خواهد شد؟

Vote to see the results
30% - 11 votes
31% - 2 votes
32% - 2 votes
30% - 3 votes