جام جهانی 2018 اروپا

صعود کرواسی به نیمه نهایی با برتری در پنالتی ها برابر روسیه

فوتبال ترایب- تیم ملی کرواسی موفق شد همانند مرحله قبل این بار در ضربات پنالتی روسیه میزبان را مغلوب کرده و بعد از 20 سال راهی نیمه نهایی جام جهانی شود.

بازی با برتری روسیه آغاز شد و این تیم در همان دقایق ابتدایی چند موقعیت خوب خلق کرد که به سرانجامی نرسید اما در دقیقه 31 این دنیس چریشف بود که موفق شد از پشت محوطه و با یک ضربه دیدنی گل اول میزبان را به ثمر برساند.

اما کرواسی خیری سریع تلاش خود برای جبران را آغاز کرده و در دقیقه ۳۹ آندره کراماریچ با ارسال ماریو مانزوکیچ توانست گل تساوی بخش کرواسی را وارد دروازه روسیه کند تا نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم کرواسی بهترین بخت را برای زدن گل برتری داشت اما ضربه پریشیچ به دیرک دروازه روسیه برخورد کرد. در دقیقه ۷۲ ضربه سر زیوبا با اختلاف کمی از بالای دروازه کرواسی به بیرون رفت تا این دیدار در نهایت در وقت قانونی با تساوی 1-1 به پایان برسد.

اما در دقیقه 100 وقت اضافه این ویدا بود که با گلزنی با ضربه سر موفق شد کرواسی را در آستانه صعود قرار دهد اما در دقیقه ۱۱۴ ماریو فرناندز موفق شد با ضربه سر دروازه کرواسی را باز کند و بازی به تساوی کشیده شد تا در نهایت کرواسی در پنالتی ها روسیه را مغلوب کرده و حریف انگلیس در نیمه نهایی جام جهانی شد.