جام جهانی 2018 اروپا

مورد عجیب جام روسیه 2018؛ جایی برای شگفتی سازها

فوتبتل ترایب- در ادوار اخیر جام جهانی هرگاه میزبان کشوری صاحب فوتبال و بزرگ نبوده معمولا تیم های کم نام و نشان تر راهی مرحله نیمه نهایی شده اند.

با حذف برزیل و شکست برابر بلژیک، جام 2018 را باید اولین جام جهانی تاریخ دانست که نه برزیل، نه آلمان و نه آرژانتین جایی در بین 4 تیم نیمه نهایی نخواهد داشت.

تا به حال صعود فرانسه و بلژیک به نیمه نهایی قطعی شده و از بین روسیه، کرواسی، انگلیس و سوئد 2 تیم دیگر نیز راهی 4 تیم پایانی خواهند شد تا در نهایت این جام را جام شگفتی ها بدانیم.

اما در ادوار قبلی نیز شرایط همینگونه بوده است؛ در جام جهانی برزیل 2014 چهار تیم برزیل، آلمان و آرژانتین و هلند راهی نیمه نهایی شدند و در جام 2006 که در آلمان برگزار شد هم خود این تیم، ایتالیا، فرانسه و پرتغال به جمع 4 تیم رسیدند اما در جام جهانی 2002 به میزبانی کره جنوبی و ژاپن، 2 تیم کم نام و نشان کره جنوبی و ترکیه تا جمع 4 تیم نهایی پیش رفتند.

در جام جهانی 1998 فرانسه تیم های بزرگی چون میزبان، برزیل و هلند در نیمه نهایی حضور داشتند اما در جام جهانی 1994 که ایالت متحده میزبان بود، سوئد و بلغارستان هم به نیمه نهایی رسیدند تا در ادواری مانند امسال که میزبان صاحب فوتبال مشهوری نیست تیم های کم نام و نشان تر هم قادر به راهیابی به نیمه نهایی باشند.