جام جهانی 2018 اروپا

جام جهانی روسیه 2018؛ جام اشتباهات عجیب دروازه بان های بزرگ

فوتبال ترایب- در جام جهانی روسیه 2018 تا به حال اشتباهاتی عجیب از سوی حتی سنگربانانی بزرگ و نامدار سر زده که ضربات جبران ناپذیری را به تیم های آنها زده است. در ادامه چند تا از اشتباهات فاحش گلرها در جام جهانی روسیه 2018 را بررسی خواهیم کرد؛

داوید دخیا؛ اسپانیا- پرتغال

دروازه بان آماده منچستریونایتد در یک فصل اخیر جام جهانی خوبی را پشت سر نگذاشت و تنها موفق به انجام یک واکنش شد اما ضعیف ترین عملکرد او بی شک مربوط به دیدار مقابل پرتغال بود. ضربه رونالدو در حالت عادی خیلی برای دخیا مشکل ساز نبود اما اشتباه دروازه بان لاروخا در صحنه گل دوم باعث شد رونالدو دروازه او را باز کرده و دخیا یکی از بدترین گل های عمر خود را دریافت کند.

ویلی کابایرو؛ آرژانتین- کرواسی

با آسیب دیدگی سرخیو رومرو پیش از آغاز جام جهانی، ویلی کابایرو تبدیل به دروازه بان اول آرژانتین شد اما نمایش اسف بار او باعث شد کابایرو در حین مسابقات جایش را به آرمانی بدهد. اما بدترین صحنه کابایرو مربوط به دیدار آرژانتین برابر کرواسی در صحنه گل اول بود که پاس مبتدیانه او باعث شد کرواسی خیلی راحت به گل برسد و در نهایت آرژانتین با 3 گل مغلوب این تیم شود.

مانوئل نویر؛ آلمان- کره جنوبی

نویر در سالهای اخیر بارها با واکنش ها و البته جلو آمدن های خود تا میانه میدان باعث نجات آلمان شده بود اما این روش برابر کره جنوبی برعکس عمل کرد. در احظات پایانی و هنگامی که آلمان در آستانه حذف بود، نویر در زمان کره جنوبی توپ را از دست داد تا در نهایت سون هیونگ مین دروازه آلمان را برای دومین بار باز کرده و حذف ژرمن ها در مرحله گروهی قطعی شود.

فرناندو موسلرا؛ اروگوئه- فرانسه

موسلرا یکی از 2 دروازه بانی بود که در هر 3 دیدار مرحله گروهی موفق به ثبت کلین شیت شده بود اما در دیدار مرحله یک چهارم نهایی اروگوئه برابر فرانسه و هنگامیکه تیمش در تلاش برای جبران گل دریافتی بود، موسلرا روی ضربه گریزمان عکس العمل بسیار ضعیفی نشان داد تا فرانسه گل دوم را به ثمر رسانده و در نهایت اروگوئه با شکست برابر این تیم با جام وداع کند.