جام جهانی 2018 اسپانیا

توپ طلای سال 2018 متعلق به رونالدو است؟

فوتبال ترایب- اگرچه جام جهانی برای کریستیانو رونالدو خیلی شیرین سپری نشد اما او همچنان اولین بخت برای دریاقت توپ طلای سال 2018 است.

رونالدو در اولین دیدار پرتغال موفق به ثبت هت تریک شده و در مرحله گروهی 4 گل به ثمر رساند اما شکست برابر اروگوئه باعث شد تیم فرناندو سانتوس خیلی زود و در مرحله یک هشتم نهایی با مسابقات وداع کند.

اما نکته خوشحال کننده برای ستاره پرتغالی عملکردی مشابه از سوی رقبای او برای دریافت جایزه توپ طلا بوده است. لیونل مسی در لباس بارسلونا در لیگ قهرمانان توفیقی نداشت و جام جهانی نیز برای او تلخ و با حذف در مرحله یک هشتم همراه بود.

نیمار نیز که در پاری سن ژرمن در سال 2018 چندان بازی نکرد و بیشتر مصدوم بود نیز در جام جهانی ناکام بود و برزیل هم حتی نتوانست تا نیمه نهایی بالا برود و این اتفاق برای محمد صلاح هم تکرار شد.

در بین تیم های حاضر در جام جهانی شاید تنها کیلیان امباپه یا ادن هازارد باید در دیدارهای باقیمانده درخششی فراوان داشته باشند تا بتوان نام آنها را در بین رقبای رونالدو جای داد وگرنه با توجه به درخشش ستاره پرتغالی در لیگ قهرمانان و قهرمانی مجدد با رئال مادرید، شانس او از دیگر رقبا برای دریاقت جایزه توپ طلا بیشتر است.