جام جهانی 2018 اروپا

شش دوئل سرنوشت ساز بازی برزیل- بلژیک

فوتبال ترایب- در حساس ترین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی، تیم های بلژیک و برزیل به مصاف هم خواهند رفت. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به 6 دوئل جذاب این دیدار که می توانست سرنوشت این بازی حساس را رقم بزند:

آلیسون- تیبو کورتوا

تنها دوئل بازی که در آن دو بازیکن به طور مستقیم با هم روبرو نمی شوند اما مطمئنا این دوئل یکی از تاثیرگذارترین ها در نتیجه نهایی است. آلیسون در 4 بازی قبلی تنها یک گل دریافت کرد اما کورتوا 3 گل بیشتر خورد. اگر کورتوا نمایشی مانند دیدار مقابل ژاپن داشته باشد، شانس برزیل برای رسیدن به نیمه نهایی بیشتر است.

نیمار- توبی آلدروایرلد

از نیمار به دلیل دایوها و تمارض هایش در دیدارهای اخیر، انتقادهای زیادی شده اما او همچنان خطرناک ترین اسلحه هجومی برزیل است. او در دیدار مقابل مکزیک، گل اول برزیل را به ثمر رساند و پاس گل دوم را داد بناببراین متوقف کردن او برای آلدروایرلد کار دشواری خواهد بود اما اگر بلژیکی ها می خواهند به مرحله بعد برسند، متوقف کردن نیمار مهمترین ماموریت آنهاست.

تیاگو سیلوا- روملو لوکاکو

لوکاکو در دو بازی اخیر بلژیک موفق به گلزنی نشد اما 4 گل او در دو دیدار اول بلژیک، دلیل خوبی برای نگرانی خط دفاعی برزیل است. البته تیاگو سیلوا از تجربه بالایی برخوردار است و می تواند مهاجم تنومند شیاطین سرخ را متوقف کند.

ویلیان- یان فرتونگن

فرتونگن در دربی لندن بارها مقابل ویلیان بازی کرده اما هیچ یک از آنها به عنوان مدافع چپ نبوده است. او برای مقابله با ویلیان به اندازه کافی سریع نیست و این می تواند به ضرر بلژیک تمام شود. ویلیان در رقابت های جام جهانی در فرم فوق العاده ای بوده و می تواند برگ برنده برزیل در این دیدار باشد.

فیلیپ کوتینیو- کوین دی بروین

این احتمالا مهمترین دوئل این دیدار است؛ دوئل دو هافبک تکنیکی و بااستعداد که در نهایت می تواند مشخص کند کدام تیم شانس بیشتری برای پیروزی دارد. هر دو آنها تا اینجای رقابت ها نمایش های خوبی ارائه داده اند اما برای برتری بر هم، باید دیدار فرداشب در بهترین فرم باشند.

فاگنر- ادن هازارد

بعد از مصدومیت دانیلو، فاگنر به مدافع راست اصلی برزیل تبدیل شد و اکنون باید مقابل یکی از بهترین بازیکنان دنیا بازی کند که یک چالش بزرگ برای اوست. هازارد در دو دیدار اخیر بلژیک در بهترین فرم خود بوده و اگر به همین روند ادامه بدهد، فاگنر روز سختی خواهد داشت.