جام جهانی 2018 انگلیس

پیروزی انگلیس برابر کلمبیا؛، بالاخره طلسم ناکامی در پنالتی ها شکست

فوتبال ترایب- تیم ملی انگلیس دیشب موفق شد در ضربات پنالتی و اگرچه اولین پنالتی از دست رفته از این تیم بود، کلمبیا را مغلوب کرده و به سالها ناکامی در این زمینه پایان بخشد.

در 3 دهه اخیر سه شیرها بارها شانس رسیدن به موفقیت را به خاطر ناکامی در ضربات پنالتی از دست دادند که در ادامه این شکست ها را مرور خواهیم کرد؛

جام جهانی 1990 – نیمه نهایی؛ انگلیس 3- 4 آلمان

انگلیس بعد از سالها به مرحله نیمه نهایی جام جهانی رسیده بود و می توانست در ایتالیا قهرمانی را جشن بگیرد اما آنها باز هم مغلوب آلمانی های باتجربه شدند. استوارت پیرس و کریس وادل پنالتی های خود را برابر ژرمن ها از دست دادند تا تیم آماده بابی رابسون در آن مقطع از رسیدن به فینال و افتخار آفرینی باز بماند.

یورو 1996 – نیمه نهایی؛ انگلیس 5-6 آلمان

سه شیرها در سال 1996 میزبان یورو بودند و باز هم در نیمه نهایی به مصاف آلمان رفتند. گل دقایق ابتدایی آلن شیرر با گل اشتفان کونتس پاسخ داده شد تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود و همین گرت ساوتگیت که سرمربی فعلی تیم ملی انگلیس است با خراب کردن پنالتی خود باعث شد انگلیس در خانه هم قادر به فتح یک عنوان بزرگ نباشد.

جام جهانی 1998 – یک هشتم نهایی؛ انگلیس 3-4 آرژانتین

گل فوق العاده مایکل اوون و البته اخراج دیوید بکام خاطرات تلخ و شیرین انگلیس از دیدار با آرژانتبن در جام جهانی 1998 است. این بازی در نهایت به ضربات پنالتی کشیده شده و پل اینس و دیوید بتی پنالتی های خود را از دست دادند تا این بار تیم گلن هادل برابر آلبی سلسته مغلوب شده و قادر به راهیابی به مرحله یک چهارم نباشد.

یورو 2004 – یک چهارم نهایی؛ انگلیس 5-6 پرتغال

اگرچه انگلیس با گل دقایق پایانی فرانک لمپارد در 120 دقیقه موفق شد کار را به پنالتی بکشاند، اما در ضربات پنالتی باز هم مغلوب شد. دیوید بکام پنالتی خود را به آسمان کوبید اما قبل از آن لیز خورده بود. همچنبن داریوژ واسل هم یک پنالتی دیکر این تیم را خراب کرد تا آنها برابر میزبان مغلوب شده و باز هم در ضیافت های پنالتی شکست را تجربه کنند.

جام جهانی 2006 – یک چهارم نهایی؛ انگلیس 1-3 پرتغال

این بار رونالدو با زرنگی خود زمینه اخراج وین رونی را فراهم کرد تا باز هم دیدار 2 تیم پرتغال و انگلیس به ضربات پنالتی کشیده شود اما در پنالتی ها فرانک لمپارد، استیو جرارد و جیمی کرگر ناکام ماندند تا تیم اسکولاری برابر شاگردان اریکشون پیروز شه و باز هم دست نسل طلایی انگلیس از رسیدن به جام کوتاه بماند.

یورو 2012 – یک چهارم نهایی؛ انگلیس 2- 4 ایتالیا

دیدار کم هیجان دو تیم بعد از 120 دقیقه به پنالتی کشیده شد و اگرچه حتی انگلیس در جریان ضربات پنالتی ها از حریف پیش افتاد، اما اشلی یانگ پنالتی خود را به دیرک افقی زده و ضربه اشلی کول هم درازکش توسط بوفون مهار شد تا در شب پنالتی چیپ و به یادماندنی پیرلو، باز هم ناکامی و شکست نصیب انگلیسی ها شود.