جام جهانی 2018 اروپا

ژاپن 2 – 3 بلژیک؛ سامورایی ها سربلند حذف شدند

فوتبال ترایب- ژاپن اگرچه تا دقیقه 70 با 2 گل از بلژیک پیش بود اما در نهایت مغلوب حرفه ای گری بازیکننان حریف شده و با شکست 2-3 با جام وداع کرد. در اوایل بازی ژاپن صاحب فرصت شد اما شوت کاگاوا با اختلاف کمی به بیرون رفت.

در ادامه بلژیک پیش کشید و لوکاکو 2 بار در محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد که ضربات او برخورد به مدافعان ژاپن به بیرون رفت. در ادامه جریان بازی آرام شد و نیمه اول با خطراتی نه چندان مهم از سوی هر 2 تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.

اما ژاپن نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۴۸ هاراگوچی با یک ضربه زیبا از گوشه محوطه گل اول را به ثمر رساند. در دقیقه ۵۲ اینوی موفق شد با یک ضربه زیبا از پشت محوطه دروازه کورتوا را برای بار دوم باز کند و تیمش را برای دومین بار پیش بیندازد.

بلژیک که در آستانه حذف بود سراپا حمله شد و بعد از خلق چند موقعیت به گل رسید. در دقیقه 70 توپ در یک رفت و برگشت در محوطه جریمه ژاپن به فرتونگن رسید که ضربه سر او وارد دروازه شد.

4 دقیقه بعد این مروان فلینی بود که با یک ضربه سر دقیق گل تساوی را به ثمر رساند و در دقیقه 90 شادلی روی یک حرکت تیمی زننده گل پیروزی لقب گرفت تا ژاپن بازی برده را با شکست عوض کرده و حذف شود.