جام جهانی 2018 اروپا

بلژیک- ژاپن؛ بازی رکوردهای جام جهانی

فوتبال ترایب- تیم ملی بلژیک موفق شد در دیداری دراماتیک و در حالیکه 0-2 از ژاپن عقب بود در نهایتا با نتیجه 2-3 این تیم را مغلوب کند. در این دیدار اتفاقات مهیج زیادی رخ داد که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد؛

بلژیک به اولین تیم بعد از  48 سال تبدیل شد که در یک بازی حذفی جام جهانی باخت 0-2 را با پیروزی عوض می کند. آخرین بار آلمان البته در طول 120 دقیقه در جام جهانی 1970 این نتیجه را برابر انگلسی به دست آورد.

بازیکنان تیم ملی بلژیک 26 بار در محوطه جریمه ژاپن توپ را لمس کردند که این تعداد، در نیمه اول بازی های جام جهانی 2018 یک رکورد است.

تیم ملی ژاپن در جام جهانی روسیه موفق به زدن 6 گل شده و رکورد گلزنی خود در یک دوره از جام جهانی را شکست.

گل یان فرتونگن به ژاپن از فاصله 18.6 متری با ضربه سر وارد دروازه این تیم شد که این گل دورترین گلی است که با ضربه سر در تاریخ جام جهانی به ثمر رسیده است.

تیم های ملی ژاپن و بلژیک مجموعا 35 ضربه به سمت دروازه هم نواختند که در جام جهانی روسیه یک رکورد به شمار می آید.

دو بازیکن تعویضی بلژیک یعنی فلینی و چادلی موفق به گلزنی شدند که این اتفاق اولین بار است در مراحل حذفی جام جهانی رخ می دهد.

تا امروز 2 بازی دیگر از مرحله یک هشتم جام جهانی باقی مانده و تا به حالا در این مرحله 21 گل به ثمر رسیده است و این در حالیست که جام جهانی 2014 در مرحله یک هشتم نهایی فقط 18 گل داشت.

در لحظه گل سوم بلژیک که با یک ضدحمله به ثمر رسید از لحظه‌ ای که کورتوا توپ را مهار گرد تا لحظه‌ گل شدن ضد حمله بلژیک تنها 9 ثانیه طول کشید.