پرسپولیس استقلال

درآمد استقلال و پرسپولیس از جام جهانی 2018 چقدر بود؟

فوتبال ترایب- هر بازیکنی که در جام جهانی حضور پیدا کند عامل واریز شدن مبلغی برای باشگاهش خواهد بود و حالا تیم های استقلال و پرسپولیس نیز از حضور بازیکنان خود متنفع خواهند شد.

پاداشی که فیفا به باشگاه‌ ها به خاطر داشتن حضور تیم ها در جام جهانی می ‌دهد می تواند در این مقطع که مشکلات مالی زیادی گریلان تیم های خصوصا بزرگ ایرانی را در گرفته حیاتی باشد زیرا بیشتر تیم ها همچنان برای خرید و یا تمدید بازیکنان باکیفیت به دنبال منابع مالی می‌گردند.

استقلال با داشتن ۴ بازیکن در جام جهانی بیشترین درآمد را در بین باشگاه‌های ایرانی از سوی فیفا دارد مجموع رقم پاداش بازیکنان استقلال در جام جهانی از سوی فیفا چیزی نزدیک به ۹۵۷هزار دلار خواهد شد.

باتوجه به قوانین  پاداش جام جهانی از سوی فیفا علاوه بر بیرانوند و امیری یک ‌سوم پاداش‌های رضاییان و طارمی هم به باشگاه پرسپولیس تعلق خواهد گرفت که مجموع این پاداش‌ها چیزی نزدیک به ۷۳۴هزار دلار خواهد شد.

البته به دلایل غیرفوتبالی معمولا واریز شدن ای مبالغ به حساب تیم های ایرانی دشوار است و معلوم نیست دقیقا چه زمانی باشگاه های ایرانی می توانند از این مبالغ بهره مند شوند.

در دنیا رئال مادرید پردرآمدترین باشگاه است و اگرچه به اندازه منچسترسیتی ملی‌پوش نداشته باشد اما اگر بازیکنی پیش از فصبل قبل از تیمی جدا شود در واریز شدن مبالغ تفاوت ایجاد خواهد شد.

همچنین پردرآمدترین باشگاه آسیایی الهلال ریاض است که بیشترین ملی‌پوش را در بین سایر باشگاه‌های عربی داشت.