جام جهانی 2018 ایران

خداحافظی سردار و قوچان نژاد؛ رفتار کی روش با یاغی ها چه بوده است؟

فوتبال ترایب- بعد از نتایج خوب تیم ملی ایران در جام جهانی، خبر خداحافظی رضا قوچان نژاد و سردار آزمون از تیم ملی بسیار شوکه کننده بود. البته قوچان نژاد مدتی است در تیم ملی نیمکت نشین بوده اما سردار همیشه مهاجم مورد علاقه کارلوس کی روش است و خداحافظی او غیرمنتظره تر بود.

در ادامه، سرنوشت بازیکنان بزرگی که در دوره کی روش خداحافظی کرده اند را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛

سید مهدی رحمتی
بعد از شکست تیم ملی ایران مقابا ازبسکتان در مقدماتی جام جهانی قبل، سید مهدی رحمتی مدعی شد به دلیل برخی رفتارها و البته ایراداتی فنی که به کارلوس کی روش دارد از تیم ملی در آستانه 3 دیدار آخر خداحافظی خوااهد کرد؛ در ادامه قرار شد رحمتی با یک نامه عذرخواهی به تیم ملی بازگردد اما این اتفاق به شکل مورد دلخواه کی روش رخ نداد و در نهایت این اتفاق عملی نشد تا سنگربانی که حتی شاید تا این دوره نیز می توانست فیکس تیم ملی باشد؛ برای همیشه از تیم ملی دور بماند.

هادی عقیلی

مدافع سابق تیم ملی که در اوایل دوران حضور کارلوس کی روش فیکس بود، همزمان با رحمتی و به صورت شبانه با قهر از اردوی تیم ملی بیرون رفت. عقیلی نیز قرار بود با همان نامه عذرخواهی به تیم ملی بازگردد اما بعدها مدعی شد رحمتی مانع انجام این کار از سوی او شده و بدین ترتیب دوران حضور هادی عقیلی هم در تیم ملی به پایان رسید.

علی کریمی

ستاره محبوب و سابق فوتبال ایران یک سال پیش از آغاز جام جهانی در تصمیمی احساسی اعلام کرد دیگر برای تیم ملی به میدان نمی رود. اما کریمی مدتی بعد از تصمیم خود صرف نظر کرده و فصل خوبی را نیز در تراکتورسازی پشت سر گذاشت اما کارلوس کی روش دیگر هرگز علی کریمی را به تیم ملی دعوت نکرد تا این ستاره تکنیکی برزیل 2014 را از خانه تماشا کند.

محسن مسلمان

شاید محسن مسلمان که در خلال یکی از اردوهای پیش از جام جهانی 2014 از تیم ملی خداحافظی کرده بود فکرش را نمی کرد هرگز در آینده اینقدر خوب کار کند که باز هم احتمال بازگشت او به تیم ملی وجود داشته باشد اما علیرغم 3 فصل فوق العاده در پرسپولیس و 2 فصل انتخاب شدن به عنوان بهترین پاسور، کی روش دیگر هرگز این ستاره خلاق را به تیم ملی دعوت نکرد.

مجبتی جباری

ستاره تکنیکی و پاسور باشگاه استقلال نقش مهمی در صعود ایران به جام جهانی روسیه 2018 داشت و در بازی های آخر از بهترین ها بود اما مجتبی جباری یک ماه پیش از آغاز جام جهانی در تصمیمی عجیب اعلام کرد دیگر قصد ندارد برای تیم ملی ایران بازی کند و می خواهد به جوان ها میدان دهد؛ تصمیمی که برای همیشه مورد قبول کارلوس کی روش قرار گرفت.