جام جهانی 2018 اسپانیا

پیش بازی اسپانیا- روسیه؛ لاروخا به جنگ میزبان می رود

فوتبال ترایب- تیم ملی اسپانیا که در گروه خود صدرنشین شد امروز در شرایطی به مصاف روسیه میزبان می رود که از فرصت خوبی در این جام جهانی برای تکرار افتخارات یک دهه اخیر خود برخوردار است.

شرایط فعلی تیم ملی اسپانیا:
اگرچه با جدایی جولن لوپتگی پیش از آغاز جام جهانی اردوی لاروخا دستخوش حواشی فراوانی بود، اما این تیم به هر ترتیب در گروه خود صدرنشین شد تا در سمت آسان مراحل حذفی و به دور از خطر برخورد با تیم هایی چون برزیل، فرانسه، بلژیک و اروگوئه قرار بگیرد و آنها می توانند با غلبه بر روسیه همچنان به دنبال رویاهای خود باشند.

شرایط فعلی تیم ملی روسیه:

میزبان جام جهانی 2018 در مرحله گروهی فراتر از حد انتظارات ظاهر شده و با پیروزی در 2 بازی اول خود برابر عربستان و مصر صعود خود را خیلی زود قطعی کرد. اگرچه روسیه در دیدار برابر اروگوئه نمایش خوبی نداشت اما با حمایت تماشاگرانش می تواند با غلبه بر اسپانیا شگفتی ساز جام لقب گیرد.

ستاره تاثیرگذار اسپانیا:

تیم ملی اسپانیا همانند ادوار اخیر بیشتر بر پایه کار گروهی بازی کرده و کمتر به یک ستاره مهم وابسته است. اما هر چه از آغاز جام می گذرد ایسکو عملکرد بهتری نسبت به بازی های قبلی ارائه می دهد و در صورتی این ستاره خلاق در اوج باشد، فرناندو هیه رو می تواند به غلبه بر روسیه امیدوار شود.

ستاره تاثیرگذار روسیه:

دنیس چریشف بازیکن خلاق و هجومی تیم ملی روسیه در 2 بازی اول این تیم در جام جهان موفق به زدن 3 گل شده تا نام خود را به عنوان یکی از کاندیدای آقای گلی در جام جهانی مطرح کند و اگر این ستاره گلزن امروز در اوج باشد، تیم ملی اسپانیا کار راحتی برای مهار او نخواهد داشت.

آمار و ارقام دیدار اسپانیا- روسیه

اسپانیا در 14 بازی اخیر خود شکستی نداشته و در 8 بازی از 10 بازی قبلی خود بیش از 2 گل به ثمر رسیده است.

تیم ملی اسپانیا در 6 دیدار اخیر خود برای تیم ملی روسیه هرگز شکست نخورده است.

پس از فروپاشی شوروی، این اولین بار است که تیم ملی روسیه به مرحله حذفی رقابت های جام جهانی راه پیدا کده است.

روسیه در دیدار سوم خود در مرحله گروهی مقابل اروگوئه، تنها 3 شوت به سمت دروازه حریف داشت که این تعداد برای کمترین ضربه برای میزبان بعد  از بازی آمریکا مقابل برزیل در جام جهانی 1994 است.