جام جهانی 2018 اروپا

پرتغال و رونالدو؛ همچنان ناکام در مراحل حذفی

فوتبال ترایب- با شروع خوبی که پرتغال در جام جهانی داشت بسیاری نتایج دیگری برای آنها متصور بودند اما باز هم این اتفاق برای این تیم رخ نداد. پرتغال دیشب و در اولین دیدار خود در مرحله حذفی جام جهانی با نتیجه 1-2 و با درخشش ادینسون کاوانی مغلوب اروگوئه شد تا وداعی تلخ با جام جهانی داشته باشد.

این چهارمین جام جهانی رونالدو با لباس تیم ملی پرتغال بود و جالب اینجاست که به جز اولین جام جهانی، آنها همیشه مغلوب تمام عیار مراحل حذفی بوده اند.

در واقع پرتغال و رونالدو در 4 جام جهانی اخیر تنها در یک دیدار در جریان بازی در مراحل حذفی موفق به کسب پیروزی شده اند که مربوط به جدال با هلند در جام جهانی 2006 بوده است.

بعد از آن پرتغال برابر انگلیس در 120 دقیقه به تساوی رسیده اما در ضربات پنالتی بر این تیم غلبه کرد. در نیمه نهایی نیز 2 شکست برابر فرانسه و آلمان باعث شد تیم اسکولاری در رتبه چهارم قرار گیرد.

در جام جهانی 2010 هم پرتغال در مرحله یک هشتم برابر اسپانیا مغلوب شد. در دوره بعدی این تیم از مرحله گروهی هم بالا نیامد و در سال 2018 نیز در اولین دور حذفی مغلوب اروگوئه شد تا آخرین پیروزی آنها در 90 دقیقه مربوط به دیدار با هلند در جام جهانی 2006 باشد.