جام جهانی 2018 آلمان

مسی- رونالدو و دیگران؛ ستاره هایی که با روسیه 2018 وداع کردند

فوتبال ترایب- رقابت های جام جهانی روسیه 2018 به اوج هیجان رسیده و ستاره های بزرگ یکی پس از دیگری با این رقابت ها خداحافظی کرده و راهی خانه می شوند؛ تفاقی که طی یک شب برای مسی و رونالدو رخ داد.

لیونل مسی

گلزن شماره 10 آرژانتین در جام جهانی خیلی آماده نبود و تنها موفق به زدن یک گل برابر نیجریه در بازی سوم گروهی شد. آلی سلسته دیروز با نتیجه 3-4 مقابل فرانسه آماده شکست خورد تا لیونل مسی به همراه خیل ستاره های این تیم خیلی زود روسیه را ترک کنند.

کریستیانو رونالدو

اما شرایط برای کاپیتان تیم ملی پرتغال میز خیلی متفاوت از مسی نبود و علیرغم شروعی فوق العاده رونالدو و هت تریک برابر اسپانیا، تیم ملی پرتغال در یک هشتم نهایی مغلوب اروگوئه شد تا رونالدو باز هم طعم حضور در مراحل پایانی جام جهانی را نچشد.

محمد صلاح

گلزن تیم ملی مصر که پیش از آغاز جام جهانی درگیر مصدومیت دشواری بود، در اولین دیدار مقابل اروگوئه نیمکت نشین بود و در 2 دیدار بعدی برابر روسیه و عربستان نیز نتوانست کاری از پیش ببرد تا مصر با قبول 3 شکست در رتبه آخر بین 32 تیم جام جهانی قرار گیرد.

رابرت لواندوفسکی

مهاجم گلزن تیم ملی لهستان که در دور مقدماتی عملکرد بسیار خوبی داشت، نتوانست در جام جهانی موفق شد باشد و لهستان علیرغم سرگروه بودن در گروه خود در نهایت با کسب تنها 3 امتیاز آخر شد و لواندوفسکی نیز نتوانست درخشش همیشگی را تکرار کند.

تونی کروس

هافبک کم اشتباه و خلاق تیم ملی آلمان در این تورنمنت بر خلاف همیشه چند اشتباه تاثیرگذار در ترکیب تیم ملی آلمان داشت و به شدت نیز مورد انتقاد قرار گرفت. اگرچه تونی کروس در دیدار برابر سوئد در دقیقه 94 ک گل مهم به ثمر رساند، اما شکست برابر کره جنوبی باعث شد او و دیگر ستاره های آلمان خیلی زود راهی خانه شوند.