جام جهانی 2018

فرانسه 4-3 آرژانتین: وداع لیونل مسی با جام جهانی

فوتبال ترایب- فرانسه در اولین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 موفق شد با نتیجه 4-3 آرژانتین را شکست بدهد و به مرحله بعد صعود کند.

در این دیدار شاگردان دیدیه دشان نمایش به مراتب بهتری از حریف داشتند و در نهایت موفق شدند با پیروزی در این دیدار، راهی مرحله بعد رقابت ها شوند. 

نیمه اول:

فرانسوی ها بازی را بهتر شروع کردند و چیزی نمانده بود که در همان دقایق ابتدایی به گل برسند اما ضربه آنتوان گریزمان روی یک ضربه آزاد، به تیر دروازه آرژانتین برخورد کرد. برتری فرانسه ادامه داشت و این تیم سرانجام در دقیقه 14 به گل رسید. روی یک ضدحمله سریع، امباپه در محوطه جریمه آرژانتین توسط مارکوس روخو متوقف شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. گریزمان پشت ضربه قرار گرفت و حساب کار را 1-0 کرد.

بعد از این گل آرژانتینی ها توپ و میدان را در اختیار گرفتند اما در ایجاد موقعیت گل توفیق چندانی نداشتند تا اینکه در دقیقه 43، روی یک غافلگیری آرژانتین به گل تساوی رسید. آنخل دی ماریا که روی پاس اور بانگا صاحب توپ شده بود، با یک ضربه تماشایی از پشت محوطه جریمه، دروازه لوریس را باز کرد و نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان رسید.

نیمه دوم:

نیمه دوم را آرژانتین بهتر آغاز کرد و خیلی زود به گل دوم رسید. روی یک ضربه آزاد، توپ در یک رفت و برگشت به مسی رسید و ضربه او را مرکادو در بین راه قطع کرد و حساب کار 2-1 شد. بعد از این گل بازیکنان فرانسه ابتکار عمل را در دست گرفتند و بعد از چند حمله خطرناک، سرانجام در دقیقه 57 به گل تساوی رسیدند. روی یک ارسال از سمت چپ، توپ در سمت مقابل به پاوارد رسید و او هم با یک ضربه والی غیرقابل مهار، نتیجه را 2-2 مساوی کرد.

فشار حملات فرانسوی ها بعد از این گل ادامه پیدا کرد و این تیم در فاصله 4 دقیقه، دو بار دیگر به گل رسید. ابتدا روی یک ارسال زمینی، توپ در مقابل دروازه آرژانتین به امباپه رسید و او هم با یک ضربه محکم، کار را تمام کرد. سپس در دقیقه 68، روی یک ضدحمله سریع، امباپه روی پاس ژیرو با آرمانی تک به تک شد و با یک ضربه غیرمهار، توپ را به گوشه دروازه آرژانتین فرستاد.

آرژانتینی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، در دقایق پایانی تلاش زیادی برای جبران گل های خورده کردند و در وقت های تلف شده، توانستند به گل سوم برسند. روی ارسال مسی بود که آگوئرو با ضربه سر توانست دروازه لوریس را باز کند اما این گل برای جبران نتیجه کافی نبود و آرژانتین با شکست 4-3، با جام وداع کرد. 

ترکیب دو تیم:

فرانسه: هوگو لوریس، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز، پل پوگبا، انگولو کانته، کیلیان امباپه، بلیز ماتوئیدی، آنتون گریزمان و اولیویه ژیرو

سرمربی: دیدیه دشان

آرژانتین: فرانکو آرمانی، نیکولاس اوتامندی، مارکوس روخو، گابریل مرکادو، نیکولاس تالیافیکو، خاویر ماسکرانو، اور بانگا، انزو پرز، کریستین پاوون، آنخل دی‌ماریا و لیونل مسی

سرمربی: خورخه سامپائولی