پرسپولیس ایران

برانکو: مردم خواهان رلاتکو دالیچ به جای کی روش در تیم ملی هستند

فوتبال ترایب- برانکو، سرمربی کروات پرسپولیس نیز تمایلی به پایان دادن درگیری لفظی خود با کارلوس کی روش نداشته و حالا مدعی شده سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران از احتمال از دست دادن جایگاه خود در تیم ملی هراس دارد.

در روزهای اخیر و بعد از پایان یافتن بازی های تیم ملی ایران در جام جهانی، درگیری های لفظی شدید کارلوس کی روش و برانکو افزایش یافته و حالا برانکو در گفتگو با یک نشریه کروات در این رابطه صحبت کرده است.

برانکو گفت: از آنجایی که می دانم کی روش از کدام کشور آمده است، انجام چنین کاری از سوی او برایم عجیب نمی آید. ما به لحاظ فرهنگی تحصیل کرده ایم و من در مورد چنین شخصیتی صحبت نخواهم کرد.

بازیکنان من هر موقع که به تیم ملی دعوت می شدند، در اردوی این تیم حاضر می شدند. کی روش این موضوع را مطرح کرده است تا توجهات را از ناکامی تیم ملی دور کند. تیم ملی ایران در جام جهانی نشان داد که بازیکنان بزرگی دارد، اما متأسفانه مربی برنده ای همچون زلاتکو دالیچ نداشت، کسی که بتواند از کیفیت بازیکنانش بهره لازم را ببرد. این برای من داستانی در مورد از دست دادن زمان است.

سیدجلال حسینی، کاپیتان ما نیز باید به تیم ملی دعوت می شد، کسی که در بازی با الجزیره گل برتری ما را به ثمر رساند و به صعود پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کمک کرد. اگرچه کی روش در نهایت سیدجلال را به تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2018 دعوت نکرد، چون او از دیدن موفقیت های باشگاه های ایرانی خوشحال نبود.

دالیچ پس از بازی کرواسی و آرژانتین – دیداری که به برتری 3 بر صفر کرواسی انجامید – دو پیشنهاد از آسیا دریافت کرده است. همچنین در ایران همه انتظار دارند که با رفتن کی روش، دالیچ جانشین او شود، به همین خاطر کی روش از خود بی خود شده و ترسیده است. برای ما کروات ها، بزرگ ترین مشکل مان پاسپورت هاست. وقتی پرتغال بدون رونالدو را با تیم کرواسی که با ایسلند بازی می کند، مقایسه کنید، ما بهتر از آنها هستیم.