پرسپولیس ایران

پاسخ تند برانکو به سرمربی تیم ملی؛ کی روش؟ کدام کی روش؟ مهاجم سپاهان؟

فوتبال ترایب- برانکو، سرمربی پرسپولیس در پاسخ به مصاحبه تند کارلوس کی روش بعد از پایان بازی های تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه 2018 صحبت کرد. کارلوس کی روش بلافاصله بعد از پایان بازی های تیمش حملات تندی به کی روش داشته و او را به سمپاشی علیه تیم ملی متهم کرد که حالا سرمربی پرسپولیس پاسخ داده است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اینکه سرمربی تیم ملی او را متهم کرده است، گفت: چه کسی مرا متهم کرده است؟؛ منظورتان استنلی کی روش مهاجم فصل گذشته ذوب آهن است؟

برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین پرسپولیس گفت: شنبه به کرواسی می رویم. 14 روز آنجا هستیم و چهار بازی دوستانه انجام می دهیم. تیم امید قبلا واراژین بوده است. بعد از آن در بوسان توانستیم قهرمان شویم. امیدواریم امسال هم این اتفاق تکرار شود.

وی افزود: بازیکنان تمرینات خوب و سنگینی داشتند. این تمرین چهارم در دو روز اخیر بود. یک مقدار خسته می شوند اما تیم خوب خواهد شد. یک مقدار عصبی هستم به خاطر اینکه کمال بیمار است. شجاع هم گردنش گرفته و او تمرین نکرد تا مشکلی پیدا نکند.در کل همه چیز خوب است.

برانکو در واکنش به این موضوع که سفر تیم به کرواسی خیلی خوب است و باعث می شود او از این فضا دور شود، گفت: کدام فضا را می گویید. فضای گرانی دلار را می گویید؟

خبرنگاران اعلام کردند در مورد فضای فعلی که کی روش او را متهم کرده صحبت می کنند، که برانکو در پاسخ اعلام کرد: چه کسی مرا متهم کرده است؟

وقتی خبرنگاران گفتند این کار را کی روش کرده است برانکو در جواب اعلام کرد:  کی روش بازیکن ذوب آهن که به سپاهان رفته است را می گویید که دقیقه آخر به ما گل زد؟ منظورتان استنلی کی روش است؟

برانکو در پاسخ به این سوال که منظور خبرنگاران کی روش سرمربی تیم ملی است، خاطرنشان کرد: او مربی قهرمان است. البته قهرمانی تا به حال نداشته اما مربی قهرمان است دیگر. وقت ندارم به این مسائل بپردازم.

وی در مورد اینکه کی روش در مصاحبه خودش اعلام کرد که ایران یا جای او است یا جای برانکو، اظهار داشت: اگر خوب فهمیده باشم ظاهرا او می خواهد من را از پرسپولیس بیرون کند. پس باید بروم با مدیرعامل مان صحبت کند.

برانکو در مورد اینکه  چرا وقتی پرسپولیس قهرمان شده و تیم ملی هم به نتایج مدنظر کی روش دست یافته این فضای دو دستگی از سوی کی روش ایجاد می شود، گفت: این مسئله را از او بپرسید. این سوال را چرا از من می پرسید؟

وی در مورد اینکه هر دو طرف برای فوتبال ایران زحمت کشیدند و این اختلافات به ضرر فوتبال ایران تمام می شود، گفت: من با او مشکلی ندارم. نمی فهمم چرا این سوالات را از من می پرسید. من با چه کسی مشکل دارم؟ از عادل سوال کنید او همه چیز را می داند.

برانکو در مورد اینکه آیا مربی تیم ملی می تواند بگوید چرا باشگاه فلان بازیکن را خریده است و دلیل اینکه در این مقطع بحث بازیکنان اوکراینی مطرح شده چیست، گفت: از یک کشوری به اینجا می آیم که رفتار و ارتباط گرفتن ما با بعضی ها کاملا متفاوت است. او از یک کشور دیگر می آید. از این بابت هیچ گله ای ندارم این نحوه تربیت و رفتار افراد است.

برانکو در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد او روی موضع پک صحبت کرده و او اعتقاد دارد دوست شما قصد گرفتن آنجا را داشته است، گفت: نمی فهمم شما چه چیزی می گویید. 

وی افزود: هیچ ارتباطی به این مسائل ندارم. شما بگویید فدراسیون  کجا مجاب کرده بازیکنان کجا برای تست پزشکی بروند؟

خبرنگاران اعلام کردند ایفمارک، که سرمربی پرسپولیس در ادامه صحبت های خود گفت: پس مشکل کجاست. پرسپولیس برای معاینات پزشکی کجا رفت. بیش از یک سال هست ایفمارک نرفتم. نمی دانم مشکل کجاست. امسال هم بازیکنان به آنجا رفتند من نرفتم. نباید در ایران دوستی داشته باشم؟ هومن افاضلی دوست بزرگ من است و با او 20 سال دوست هستم و به این مسئله افتخار می کنم. او یک مربی خوب  و با دانش است. از طریق افاضلی با همسر او هم آشنا شدم. این مسئله چه مشکلی دارد؟ حالا باید کسی بیاید تعیین کند که من با چه کسی دوست باشم یا نه.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه کی روش به او به طور علنی اتهام دلالی زده است، گفت: من چه کاری باید بکنم که او این صحبت ها را کرده است. ارزیابی ما این بود که آنها می توانند برای ما  بازی کنند و جذب تیم شدند. همانطور که ما بازیکنانی مثل منشا و بشار رسن را جذب کردیم. چرا از منشا سوال نمی کنند او هم تقریبا یک سال برای ما بازی نکرد.

وی در مورد اینکه بازیکنی مثل اشکان دژاگه هم به تیم ملی دعوت شده که یک سال مصدوم بوده است، گفت: این مشکل من نیست و نمی خواهم وارد این داستان ها شوم. خودم را درگیر این مسائل نمی کنم چرا که مسائل خودمان را داریم. این مسائل مربوط به تیم ملی است.

برانکو در مورد اینکه بعد از حمایت گرشاسبی، سرمربی تیم ملی در صحبت جدیدی از گرشاسبی خواسته تا برانکو را مدیریت کند، گفت: اصلا به این مسائل اهمیت نمی دهم و نمی خواهم وقتم را تلف کنم که چه کسی چه گفته است. این مسائل را رها کنید این اتفاقات برای من وقت تلف کردن است.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه کی روش گفته برانکو رامین رضائیان و مهدی طارمی را فراری داده است، گفت: رامین یک سال و نیم است که در تیم ما حضور ندارد، چرا که اولویت را به محرمی و ماهینی دادم. طارمی هم خودش به صورت کتبی نوشت  که نمی خواهد در پرسپولیس بماند. باشگاه هم از فرصت استفاده کرد و با انتقال او موافقت کرد حالا اگر درآمدی داشته اند یا نه نمی دانم. این هم مثل رفتن محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده و صادق محرمی یک انتقال بود.

وی در مورد اینکه ممکن است وحید امیری بعد از درخشش در جام جهانی در پرسپولیس نماند و مشتریان خارجی داشت باشد، گفت: باشگاه در این صورت هیچ واکنشی نمی تواند نشان دهد چرا که او قرارداد ندارد اما باشگاه دلش می خواهد او با تیم تمدید کند.

برانکو در مورد اینکه اگر علیرضا بیرانوند پیشنهاد خارجی داشته باشد با جدایی او موافقت می کند، گفت: من موافق نیستم اما باشگاه در نهایت تصمیم خواهد گرفت که برود یا نه. به بیرانوند و امیری به خاطر عملکردشان افتخار می کنم خیلی از خودشان مایه گذاشتند.