آسیا جام جهانی 2018

آلمان 0 – 2 کره جنوبی؛ حذف ناباورانه مانشافت در جام جهانی 2018

فوتبال ترایب- تیم ملی آلمان با پذیرش شکست 0-2 برابر کره جنوبی در عین ناباوری با جام جهانی 2018 وداع کرده و در گروه خود آخر شد.

بازی بر خلاف انتظارات با برتری کره جنوبی آغاز شد و در دقیقه 19 ضربه ایستگاهی بازیکنان کره را نویر ناقص دفع کرد و سون می توانست دروازه را باز کند اما این اتفاق رخ نداد.

در اواخر نیمه اول هم هوملس که بارها در حملات شرکت داشت با یک حرکت انفرادی می توانست دروازه را باز کند که دروازه بان کره جنوبی مقابل آن ایستادگی کرد تا نیمه اول کم هیجان با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم هم با برتری قرمزپوشان کره آغاز شد و در دقیقه ۵۱، سون هیونگ مین در صاحب فرصت خوبی شد اما نتوانست توپ را کنترل کند. در دقیقه ۶۳، ورنر روی یک کرنر صاحب موقعیت شد اما ضربه او به بیرون رفت.

در دقیقه 77 باز این سون بود که می توانست دروازه را باز کند اما ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت. اما بهترین بخت آلمان در دقیقه 85 نصیب این تیم شد که ضربه هوملس که به شانه او برخورد کرد مقابل دروازه به بیرون رفت.

اما در دقیقه 90 و روی پاس عجیب و اشتباه تونی کروس، کیم یونگ گون در مقابل دروازه با ضربه ای دیدنی گل اول را به ثمر رساند.

دقایقی بعد و در حالیکه حتی نویر هم در محوطه کره بود، این بار سون هیونگ مین موفق شد دروازه خالی را باز کند تا آلمان با 2 گل مغلوب حریف آسیایی شود.

تیم ملی آلمان

مانوئل نویر، ماتس هوملس، نیکلاس سوله، جاشوا کیمیچ، یوناس هکتور(78- جولین برانت)، سامی خدیرا(58- ماریو گومز)، تونی کروس، لئون گورتزکا(63- توماس مولر)، مارکو رویس، مسوت اوزیل و تیمو ورنر.

سرمربی: یواخیم لوو

تیم ملی کره جنوبی

جو هیوون وو، یون یانگ سون، کیم یونگ وون، لی یونگ، هانگ چول، جانگ وو یونگ، جانگ هیون سو، لی جائه سونگ، مون سئونگ مین(68- جو سه یونگ)، کو جا چئول(56- هوانگ هی چان) و سون هئونگ مین.

سرمربی: شین تائه یونگ