جام جهانی 2018 ایران

ایران 1 – 1 پرتغال؛ یک قدم تا رویا

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران در شبی که می توانست با برتری مقابل پرتغال به مرحله بعدی صعود کند، با بدشانسی در نهایت 1-1 برابر این تیم متوقف شده و در گروه خود سوم شد.

 

اولین خطر جدی را رونالدو با یک شوت ایجاد کرد که بیرانوند به راحتی آن را در اختیار گرفت. وحید امیری از آن سو می‌توانست گلزنی کند که شوت ضعیفش با فاصله به بیرون رفت. در یک صحنه عدم هماهنگی سعید عزت الهی و بیرانوند نزدیک بود گل اول را دریافت کند که شوت ماریو به فاصله به بیرون رفت.

یک و دوی کوارشما پشت محوطه با آندره سیلوا با شوت بیرون پای فوق العاده زیبای کوارشما همراه شد و گل اول پرتغال در دقیقه 45 به ثمر رسید.

در ابتدای نیمه دوم پرتغال با کمک تکنولوژی بازبینی صحنه و خطا روی رونالدو صاحب یک پنالتی شد اما علیرضا بیرانوند با واکنشی فوق العاده ضربه رونالدو را مهار کرد.

در ادامه ایران تلاش زیادی برای جبران نتیجه داشت اما قادر به خلق موقعیت مهمی روی دروازه پرتغال نبود. در اوقات اضافه این بار ایران با کمک VAR به پنالتی رسید که ضربه پنالتی را انصاری فرد به زیبایی هر چه تمام تر به گل تبدیل کرد.

در ثانیه های پایانی ایران بهترین بخت را برای زدن گل برتربی و صعود به دور بعد داشت اما ضربه طارمی با کمترین اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت تا بازی با تساوی 1-1 به پایان برسد.

تیم ملی ایران:

علیرضا بیرانوند- رامین رضاییان- احسان حاج صفی(56 میلاد محمدی)- مرتضی پورعلی گنجی- مجید حسینی- امید ابراهیمی- سعید عزت اللهی(76 کریم انصاری فرد)- وحید امیری- علیرضا جهانبخش(70 سامان قدوس)- مهدی طارمی- سردار آزمون

سرمربی: کارلوس کی روش  

تیم ملی پرتغال:

پاتریسیو- په په- فونته- گوئررو- سدریک- کاروالیو- ژوا ماریو(84 موتینیو)- کوارشما(70 برناردو سیوا)- آندره سیلوا(6+90 گونزالو گوئدس)

آندره سیلوا- کریستیانو رونالدو

سرمربی: فرناندو سانتوس