جام جهانی 2018 ایران

داستان جالب بازوبند کاپیتانی ایران در جام جهانی روسیه 2018

فوتبال ترایب- تغییرات تاکتیکی مکرر کارلوس کی روش و البته اتفاقات غیرمنتظره باعث شده داستان جالبی در مورد بازوبند کاپیتانی تیم ملی ایران در جام جهانی رقم بخورد.

مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، احسان حاج صفی، کریم انصاری فرد و پژمان منتظری 5 کاپیتان اول تیم ملی ایران پیش از آغاز جام بودند اما اتفاقات حالا به شکل دیگری رقم خورده است.

شجاعی در بازی اول مقابل مراکش با بازوبند کاپیتانی وارد زمین شد اما در اواسط نیمه دوم کی روش او را عوض کرد تا در ادامه بازی احسان حاج صفی بازوبند کاپیتانی را بر بازو بندد.

در دیدار مقابل اسپانیا کی روش ترجیح داد مسعود شجاعی و اشکان دژاگه را در ترکیب قرار ندهد تا به این ترتیب، احسان حاجیصفی یک بار دیگر بازوبند کاپیتانی ایران را بر بازوی خود ببندد.

اما حاج صفی در جریان بازی آسیب دید تا بازوبند به کریم انصاری فرد برسد و این مهاجم 28 ساله، سومین کاپیتان ایران در جام جهانی بود و البته رکورد کم سن و سال ترین کاپیتان تاریخ تیم ملی ایران در ادوار جام جهانی را از آن خود کرد.

اما بعد از دقایقی کریم نیز تعویض شد تا انصاری فرد بازوبند را بر بازوی جهانبخش ببندد تا او رکورد چند دقیقه ای انصاری فرد را جابه جا کرد و با 24 سال سن به جوان ترین کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در تاریخ جام های جهانی تبدیل شود.